Facebook Google+ Twitter

Malala Yousafzai, laureatka Pokojowej Nagrody Nobla przekazała pieniądze na budowę szkół w Strefie Gazy

Yousafzai, która w tym roku otrzymała Pokojowego Nobla przeznaczyła 50 tysięcy dolarów na budowę szkół w zniszczonej wojną Strefie Gazy.

 / Fot. Southbank Centre/(CC BY 2.0)/flickrW czasie konfliktu między Izraelem a Hamasem zostało zniszczonych około 65 palestyńskich szkół. Ich odbudową zajęła się ONZ, która apelowała o półtora miliarda dolarów.

Na apel odpowiedziała Malala Yousafzai, która poinformowała, że całość nagrody, czyli 50 tysięcy dolarów przekaże ONZ, która z kolei przeznaczy je na odbudowę zniszczonych szkół - podaje dziennik.pl. Pakistanka oświadczyła, że bez właściwej edukacji dzieci nie będzie pokoju między Izraelem a Palestyńczykami.

Malala od 5 lat prowadzi bloga tworzonego pod pseudonimem Gul Makai, na którym opisywała działalność talibów, którzy sprzeciwiają się edukacji dziewcząt. 2 lata temu zorganizowano zamach na jej życie, w wyniku którego została postrzelona w głowę. Od tego czasu działa na rzecz edukacji kobiet, przemawia na forum ONZ i spotyka się ze światowymi przywódcami m.in. Barackiem Obamą.

Zobacz także: Święto Chhath w Katmandu. Nepalki modlą się o dostatnie życie (zdjęcia)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.