Facebook Google+ Twitter

Malala Yousafzai nagrodzona przez Parlament Europejski. Zdobyła Nagrodę Sacharowa

Parlament Europejski przyznał Malali Yousafzai Nagrodę im. Andrieja Sacharowa. 16-latka z Pakistanu została postrzelona przez talibów w 2012 r. Walczy o prawa dzieci do edukacji.

 / Fot. EPA/Bas CzerwinskiMalala Yousafzai została postrzelona przez talibów w październiku 2012 r., w drodze do szkoły. Nie była przypadkową ofiarą. Prowadziła blog, w którym pisała o codziennym życiu pod rządami talibów. Występowała pod pseudonimem Gul Makai.

"Talibowie myśleli, że mnie uciszą, ale się pomylili. Bo zamiast ciszy powstały tysiące nowych głosów. Zamiast słabości narodziła się siła i odwaga. A ja nadal jestem tą samą Malalą, mam te same ambicje, nadzieje i marzenia" - mówiła w lipcu w ONZ. Jak informuje serwis Wyborcza.pl, Malala zaangażowała się w walkę o prawo dzieci do edukacji. "Time" uznał ją za jedną ze stu najbardziej wpływowych osób na świecie.

"Pamiętam chłopca z mojej szkoły, który spytany przez dziennikarzy, dlaczego talibowie tak bardzo boją się edukacji, pokazał książkę, którą trzymał w ręce: talib nie wie, co jest tam napisane - odpowiedział" -mówiła w Nowym Jorku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Najsłynniejsza nastolatka świata ! Bardzo się cieszę że dostała tę nagrodę . Serdeczne gratulacje .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wspaniała wiadomość ! To bardzo odważna dziewczyna, która nie ugnie się przed niczym WALCZĄC O SŁUSZNĄ SPRAWĘ. Bardzo mi imponują tacy ludzie, dlatego niewymownie się cieszę. Dziękuję za dobre wieści i pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ogromnie cieszy mnie ta nagroda. Malala, to osoba wyjątkowa, która wybrała sobie trudną i niebezpieczną drogę przez życie kierując się dobrem innych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.