Facebook Google+ Twitter

Malala Yousafzai - najodważniejsza uczennica świata. Co się z nią stanie?

Talibowie myśleli, że ją zamordowali. Lekarze byli zdania, że po postrzale w głowę pozostanie sparaliżowana. W szpitalu w Birmingham stał się cud. Ona chodzi i mówi. Czy stanie się kolejny? Czy będzie mogła opuścić Anglię?

Zasłużyła na Pokojową Nagrodę Nobla za 2012 r. Otrzymała Dziecięcą Pokojową Nagrodę Nobla biskupa Desmonda Tutu. Za jej życie i zdrowie modliły się setki tysięcy ludzi. Przeżyła. Najbardziej oburzająca ofiara terroru islamistów - pakistańska uczennica, autorka "Dziennika uczennicy pod władzą talibów" o tajnym nauczaniu dziewcząt w opanowanej przez talibów Dolinie Swat w zachodnim Pakistanie. Mądra, nieustraszona dziewczyna o zielonych oczach, obecnie piętnastoletnia, opuściła właśnie szpital kliniczny im. Królowej Elżbiety w Birmingham. Nadal będzie trwała jej rehabilitacja, a pod koniec tego miesiąca lub na początku przyszłego będzie musiała zostać poddana jeszcze jednej operacji głowy.

Nie wiadomo jednak jak długo potrwa jej pobyt w Zjednoczonym Królestwie. Pobyt konieczny po to, aby z jednej strony nie przerywać opieki zespołu neurochirurgów, który dokonał rzeczy na pozór niemożliwej, a z drugiej uniemożliwić wyznawcom totalitarnej ideologii islamistycznej "dokończenie roboty". Pomógł w tym pakistański rząd, który powierzył jej ojcu stanowisko attache do spraw oświaty w konsulacie w Birmingham. Dzięki temu Malala może teraz przebywać w towarzystwie ojca i dwóch nastoletnich braci. Donosi o tym m.in. brytyjski dziennik Guardian, zamieszczając materiał video ukazujący wychodzącą ze szpitala bohaterkę Pakistanu.

Próba zabójstwa Malali, dzieci poległe w wyniku ataku amerykańskich samolotów bezzałogowych w Pakistanie, ofiary masakry w Sandy Hook, a także niespełna 3-letni Dimka Jakowlew, uduszony przez przybranego ojca w USA. Jak długo jeszcze?

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.