Facebook Google+ Twitter

"Malaria" zwycięzcą 32. Warszawskiego Festiwalu Filmowego

15 października w Multikinie Złote Tarasy ogłoszono werdykty jury konkursowych i wręczono nagrody laureatom 32. Warszawskiego Festiwalu Filmowego.

KONKURS MIĘDZYNARODOWY (dla filmów fabularnych z całego świata):

kadr z filmu Warsaw Grand Prix, czyli główną nagrodę w Konkursie Międzynarodowym, ufundowaną przez Miasto Stołeczne Warszawa otrzymał film "Malaria" (Iran 2016) w reżyserii Parviza Shahbaziego (o filmie można przeczytać tutaj).Nagrodę za Najlepszą Reżyserię otrzymał Guðmundur Arnar Guðmundsson za film "Serce z kamienia" (Islandia, Dania 2016).


kadr z filmu Specjalną Nagrodę Jury otrzymał aktor Ahmad Thaher za rolę w filmie "Błogosławione korzyści" (Jordania, Niemcy, Holandia, Katar 2016) w reżyserii Mahmouda al Massada.kadr z filmu Specjalne Wyróżnienie otrzymał aktor Baldur Einarsson za rolę w filmie "Serce z kamienia" (Islandia, Dania 2016) w reżyserii Guðmundura Arnara Guðmundssona (o filmie można przeczytać tutaj).

W skład jury weszli: Ralitza Petrova (Bułgaria), Maria Sadowska (Polska), Bence Fliegauf (Węgry), Mehmet Can Mertoğlu (Turcja), Rodrigo Plá (Meksyk).


KONKURS 1-2 (dla pierwszych i drugich pełnometrażowych filmów fabularnych w dorobku ich reżyserów z całego świata):

kadr z filmu Zwyciężył "Toril" (Francja 2016) w reżyserii Laurenta Teyssiera (o filmie można przeczytać tutaj).

- Za precyzję inscenizacji, doskonałą strukturę scenariusza i umiejętne łączenie gatunków. Za świadome i wyważone posługiwanie się symboliką wzbogacającą filmową opowieść. Za nadzwyczaj dojrzały debiut - napisano w uzasadnieniu.

W tej kategorii przyznano również dwa Specjalne Wyróżnienia filmom "Plac zabaw" (Polska) w reżyserii Bartosza M. Kowalskiego (o filmie można przeczytać tutaj) oraz "Nie gap się w mój talerz" (Chorwacja, Dania) w reżyserii Hana Jušić (o filmie można przeczytać tutaj).

W skład jury weszli: Iza Igel (Polska), Julia Sinkevych (Ukraina), Reza Dormishian (Iran).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.