Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14941 miejsce

Malarka Barbara Retmaniak wyzwala emocje....

29 października 2013 roku znana legionowska malarka Barbara Retmaniak ponownie zawitała do Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych ul. Jagiellońska 69 w Legionowie.

Praca wykonana podczas warsztatów malarskich prowadzonych przez nauczycielkę Ewę Górecką. / Fot. Jerzy Jastrzębski

Placówka w ramach realizacji projektu ” Ciekawi ludzie, ciekawe zawody”. prowadzi warsztaty malarskie, z udziałem znanych artystów. Malarka przyniosła swój obraz. Obraz ten przedstawia dziewczynkę siedzącą w oknie. Wspaniałe zestawienie kolorów w obrazie wywołuje uczucie radości, ciepła i poczucie bezpieczeństwa. Artystka Barbara Retmaniak przekazuje swój obraz "Oczekiwanie" dyrektor Ewie Lewickiej. / Fot. Jerzy Jastrzębski
-Mój obraz wyraża nostalgię ...powrót do dzieciństwa. Pewien stan oczekiwania, tęsknoty za rodzicami”- wyjaśnia uczniom artystka. Stąd też tytuł obrazu „Oczekiwanie”. Przyniosłam ten obraz aby pokazać wam jak można za pomocą farb, kredek, przy zastosowaniu różnych technik wyrazić różne stany emocjonalne, wymalować uczucia -dodała.

Uczniowie dzięki temu spotkaniu poznali jak można łączyć kolory, aby wyrazić różnorodne stany ducha od głębokiego smutku, rozpaczy, gniewu aż do stanu radości i szczęścia. Malarka przy współudziale nauczycieli prowadzących koło plastyczne Tak można wyrazić radość,szczęście. / Fot. Jerzy Jastrzębskipodpowiadała najlepsze zestawienia kolorów dla określonego stanu emocjonalnego. Każdy uczestnik stworzył własny indywidualny, niepowtarzalny projekt i samodzielnie przy zachęcie prowadzących wykonał go. Na zakończenie jak zwykle odbyła się prezentacja prac dokonana przez młodych twórców.

- Serdecznie dziękuję pani Barbarze za udział w naszych zajęciach, za współuczestniczenie w rozwijaniu talentów, zdolności naszych uczniów -mówiła dyrektor szkoły Ewa Lewicka. Jestem wzruszona i wdzięczna, bo od pani Barbary otrzymujemy a tak smutek. / Fot. Jerzy Jastrzębskiwiele ciepła, życzliwości i już kolejny obraz. Dziękuję i zapraszam ponownie do nas. Każda Pani wizyta w naszej Placówce wywołuje u uczniów pokłady nowych chęci do pracy, nowe pokłady zapału i motywuje ich do tworzenia. Dodaje niepełnosprawnym uczniom wiary we własne możliwości- podsumowała Ewa Lewicka.

Spotkania artystów z uczniami dają satysfakcję obu stronom. Artyści chcą częściej spotykać się uczniami, aby obie strony mogły się bardziej poznać i aby dialog prowadzony za pomocą pędzli, farb stawał się łatwiejszy.

Podczas warsztatów trwała wytężona praca twórcza. / Fot. Jerzy Jastrzębski Placówka zamierza odwdzięczyć się artystom tworząc galerię ich dzieł w placówce. Są już obrazy, jest też nazwa „Galeria naszych przyjaciół”. Prace, które powstają podczas warsztatów prezentowane są na wielu wystawach. W planach Placówki są warsztaty malarskie z znanymi artystkami: Zofią Piotrowską, Małgorzatą Mirowską- Grabowską, Matyldą Durką , Damianem Boguszewskim a w „Klubie Młodego Rzeźbiarza” spotkanie ze znanym twórcą ludowym Januszem Dłużniewskim a następnie Jakubem Lipińskim i Tytusem. Placówka dba o wszechstronny rozwój artystyczny swoich uczniów, aktualnie w szkole prowadzone są warsztaty witrażu z udziałem Andrzeja Bochacza właściciela pracowni witrażu 12-U i warsztaty z modelarstwa z Mieczysławem Krzymowskim.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.