Facebook Google+ Twitter

Malarstwo piosenką autorską uzupełnione

Galeria Sztuki Inny Śląsk w Tarnowskich Górach od ponad dwudziestu lat przyciąga ciekawą ofertą swojej działalności. W piątek 8 kwietnia odbył się tu wernisaż wystawy Tadeusza Ciemierkiewicza.

Właściciel galerii i autor otwierają wystawę. / Fot. Maciej WicherKilka słów o obrazach. / Fot. Maciej WicherGłówny cel Galeriii Sztuki Inny Śląsk w Tarnowskich Górach to propagowanie malarstwa. Właściciel chętnie udziela gościny wszystkim, którzy chcą pokazać swoją twórczość. Odbywają się tu koncerty zarówno początkujących, jak też uznanych artystów, wieczory literackie, promocje książek. Wszystko w miłej atmosferze. Kolejną ciekawą imprezą był wernisaż wystawy Tadeusza Ciemierkiewicza.

Artysta urodził się w 1956 roku w Jarosławiu. Dyplom obronił w PWSSP we Wrocławiu w 1987 r. Był stypendystą Ministerstwa Kultury i Sztuki. Brał udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą, m.in. w Nowym Sączu, Zakopanem, Krakowie, Norymberdze, Nowosybirsku, Ciudad de Mexico. Jego prace były wielokrotnie nagradzane.

Mały recital. / Fot. Maciej WicherTen obraz szczególnie podziwiali wszyscy uczestnicy wernisażu. / Fot. Maciej WicherKilka minut po godzinie dziewiętnastej właściciel, zgodnie z wieloletnią tradycją, pasterskim dzwonkiem ogłosił rozpoczęcie wernisażu. Zapoznał z dokonaniami artysty. Autor w części wstępnej powiedział:
- Prezentowane obrazy powstały w tym roku. Wystawa jest kontynuacją autobiografii, która ukryta jest w pozornej konwencji abstrakcjonizmu. Poprzez pryzmat formy i koloru odkrywam swoje stany emocjonalne, mówiące o moich przeżyciach.

Po tradycyjnej lampce wina nastąpiła druga część spotkania, przy akompaniamencie gitary Tadeusz Ciemierkiewicz śpiewał swoje utwory, które okazały się wspaniałym uzupełnieniem jego malarstwa.

Obraz z wystawy. / Fot. Maciej WicherKolejne obrazy. / Fot. Maciej WicherPo częściach oficjalnych luźne rozmowy i dyskusje przeciągnęły się do późnych godzin nocnych. Autor opowiadał o twórczości, pasjach, górach i miłości do wioski Uhryń, w której mieszka i tworzy. Nie wyobraża sobie powrotu na stałe do życia w mieście.


Nie czekaj, zgłoś się! Trwa konkurs Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.