Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17498 miejsce

Malarstwo Zofii Kowalczyk

Zofia Kowalczyk jest bardzo aktywną malarką wielokrotnie nagradzaną i wyróżnianą. Bierze udział w aukcjach charytatywnych, pracuje społecznie jako przewodnicząca jury w eliminacjach konkursów i przeglądów dla dzieci i młodzieży.

Z wystawy pt. Droga którą idę. / Fot. Archiwum Zofii KowakczykMalarka Zofia Kowalczyk z Domasławia pokazuje nam, że na emeryturze można być aktywnym i odnosić sukcesy. Artystka w swoich pracach stosuje różne techniki. Lubi olej, akwarelę i suche pastele. Zajmuje się także grafiką warsztatową (linorytami), malowaniem na szkle i jedwabiu, decoupage'em i witrażem. Ostatnio z powodzeniem robi kompozycje kwiatowe. W internecie podpatrzyła technikę mixart i polubiła prace przestrzenne.
Na pomysł, by namalować obraz, wpadła w grudniu 2002 roku. Tak zaczęła się jej przygoda z malarstwem. Różne techniki zgłębiała w Ognisku Kultury Plastycznej we Wrocławiu. Tam nauczyła się także obserwować otaczający świat, który nabrał kolorów, światła i cieni. Prace jej budzą uznanie. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych, dzisiaj trudno jest zliczyć w ilu. Zosia Kowalczyk liczy, że ma na koncie około 100 krajowych i międzynarodowych wystaw i ponad 30 plenerów. Jest laureatką wielu konkursów plastycznych, m.in. "Ja i mój świat" (2003 - nagroda główna, 2004 - I nagroda, 2005 i 2006 - wyróżnienia) i Olimpiada umiejętności plastycznych w Koninie (2006 - I nagroda, 2007 - III nagroda).
Regularnie uczestniczy w licznych wystawach i prezentacjach promujących sztukę regionu, jak np. Przegląd Kultury Dolnego Śląska w Operze Wrocławskiej.
Z wystawy pt. Droga którą idę. / Fot. Archiwum Zofii KowalczykJest członkiem jury ogólnopolskich konkursów dla młodzieży oraz konkursów na szopki, pisanki i jasełka dla liceów powiatu wrocławskiego. Kocha tworzyć i malować, ciągle jest jej mało malowania. Wdzięczna losowi za to, że dał jej zajęcie, które nigdy się jej nie znudzi i które może wykonywać bez przerwy. Ma cichą nadzieję, że jej prace mogą się podobać i przekazywać choć odrobinę radości, jaką dają jej samej. Bogatą osobowość malarki znajdujemy w jej obrazach emanujących ciepłem, łagodną barwą, urokliwym światłem.

W październiku, zakończyła się wystawa pt. "Taką drogą idę", w Gminnym Centrum Kultury w Kobierzycach. Część z pokazanych tu obrazów była prezentowana na wystawie, a ich fotografie pochodzą ze zbiorów malarki. Prace jej można obejrzeć, w prywatnej galerii w Domasławiu k/Wrocławia, przy ul. Kwiatowej 11.
Poza tym obrazy jej znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach: m.in. w Kanadzie, Australii, Niemczech, Norwegii, Hiszpanii i nawet w Chinach.
Z wystawy pt. Droga którą idę. / Fot. Archiwum Zofii KowalczykZ wystawy pt. Droga którą idę. / Fot. Archiwum Zofii KowalczykZ wystawy pt. Droga którą idę. / Fot. Archiwum Zofii Kowalczyk
Z wystawy pt. Droga którą idę. / Fot. Archiwum Zofii Kowalczyk.Z wystawy pt. Droga którą idę. / Fot. Archiwum Zofii KowalczykZ wystawy pt. Droga którą idę. / Fot. Archiwum Zofii Kowalczyk
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Powtórzę to co napisała pani Małgorzata.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję Małgorzato - za miły komplement.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z obrazów emanuje bardzo prosty przekaz, ale przyjemny dla oka.
Autorko tekstu, jak Ty umiesz pięknie pisać :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.