Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18793 miejsce

Małaszyński i Pieczyński wystąpią w "Komisji Morderstw". To nowy serial kryminalny Dwójki

Jesienią na antenie TVP 2 zadebiutuje nowy serial. W "Komisji morderstw" zobaczymy m.in. Krzysztofa Pieczyńskiego i Pawła Małaszyńskiego.

 / Fot. Krzysztof Wiktor/mat. prasowe (aip)Rozpoczęły się zdjęcia do serialu "Komisja morderstw", który jesienią 2016 roku zobaczymy na TVP 2. Zdjęcia do serialu kręcone będą m.in. we Wrocławiu, na zamkach w Kliczkowie i Książu, Hucie Szkła Julia czy w „złotym kompleksie” RISE w okolicach Wałbrzycha. Reżyserem serialu jest Jarosław Marszewski.

Na Dolnym Śląsku realizowane są zdjęcia do nowego serialu kryminalnego TVP2 „Komisja morderstw”, jaki jesienią przyszłęgo roku zobaczymy na antenie TVP 2. W dwunastoodcinkowym serialu główne role zagrają bardzo znani aktorzy - Krzysztof Pieczyński, Paweł Małaszyński, Małgorzata Buczkowska i Marcel Sabat. Produkcja to wspólne przedsięwzięcie Telewizji Polskiej i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Serial przedstawi historię grupy policjantów z Wydziału Spraw Niewyjaśnionych, którzy będą próbować rozwiązać kryminalne zagadki z przeszłości, jakie wpływają na współczesne sprawy.

- Serial to dwanaście historii, które pozostały aż do dziś niewyjaśnione. Sprawcy zła skryli się w mroku przeszłości, dowody i narzędzia zbrodni utonęły w zakurzonych archiwach. Aby wymierzyć po latach sprawiedliwość, musimy zanurzyć się w przeszłości, poznać logikę świata, który już dawno przeminął. Każda ze spraw jest żmudną rekonstrukcją zatartych śladów dawnych przestępstw, pojedynkiem z ich dzisiejszymi spadkobiercami. Jest także opowieścią o dramatycznych i nieprostych dziejach Wrocławia i Dolnego Śląska – tak o serialu mówi scenarzysta Krzysztof Kopka. Rozwiązywaniem zagadek zajmie się jednostka, potocznie zwana Komisją morderstw.

Wydział rozwiązuje m.in. zagadki Breslau lat 30., dotyka sprawy żołnierzy Niezłomnych, zagłębia się w historię Ziem Odzyskanych, analizuje tajemnicze przypadki z czasów II wojny światowej, pokazuje skomplikowane sprawy sekt z lat 80-tych. Nierozwikłane sprawy sprzed lat rozwiązywać będą: inspektor Alicja Grześkowiak (Małgorzata Buczkowska), podinspektor Maciej Stasiński (Krzysztof Pieczyński), aspirant Dominik Hertz (Marcel Sabat). Towarzyszyć im będzie szalenie inteligentny i czarujący doktor Adam Frejncz (Paweł Małaszyński).

Czytaj także: Thriller "Pakt" pokaże współczesną Polskę. Serial trafi na ekrany jeszcze w tym roku


"Komisja morderstw". Reżyseria: Jarosław Marszewski Scenariusz: Krzysztof Kopka Konsultant historyczny: dr. hab. Maciej Trzciński Zdjęcia: Marek Traskowski Kostiumy: Barbara Sikorska Boufałł Charakteryzacja: Alina Janerka Scenografia: Joanna Białołusz Producenci wykonawczy: Sylwester Banaszkiewicz i Marcin Kurek Serial dla TVP2 produkuje wrocławska firma mediabrigade.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.