Facebook Google+ Twitter

Malbork oblężony

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2006-07-25 12:36

Od wtorku do niedzieli Malbork przeniósł się do roku 1410, kiedy to po zwycięskiej bitwie pod Grunwaldem król Jagiełło na czele wojsk polsko-litewskich przybył do stolicy Zakonu Krzyżackiego.

Od samego rana do późnych godzin wieczornych mieszkańcy wraz z turystami świętowali to wydarzenie.

Oblężenie Malborka pierwszy raz obchodzone było przez aż sześć dni. Na wszystkich zainteresowanych, którzy pojawili się w Malborku, czekało mnóstwo niespotykanych atrakcji. Podczas imprezy można było podziwiać średniowieczne rzemiosło, turnieje i pojedynki rycerskie, wziąć udział w zabawach plebejskich lub w warsztatach ceramicznych i poznać trudy codziennego życia ówczesnego wojownika.

Środa i czwartek minęły pod hasłem kina i teatru. Spotkać można było kuglarzy oraz teatry uliczne. Wieczorami w fosie południowej zamku malborskiego, w ceglanej scenerii wyświetlone zostały kinowe hity: Aleksander oraz Hrabia Monte Christo.

Jarmark rzemiosł średniowiecznych ściągnął do Malborka rzemieślników z całej Polski. Kto nie przygotował sobie stroju lub zbroi na Oblężenie Malborku, mógł się ubrać od stóp do głów. Poza średniowiecznymi szatami i zbroją rycerską czy biżuterią bez problemu zakupić można było miecz rycerski czy łuk ze strzałami. Jarmark tętnił życiem od środy do niedzieli.

Amatorzy sportu mogli kibicować załogom podczas Mistrzostw Polski w Wyścigach Smoczych Łodzi na rzece Nogat lub wziąć udział w turnieju łuczniczym.

Każdy mógł sprawdzić swoje umiejętności w zabawach plebejskich. Wszystkie polegały na wykazaniu się sprawnością, siłą bądź wytrzymałością, a w przypadku łuku i włóczni również celnością. Niektóre konkurencje były rozgrywane na czas, niektóre w formie drużynowej.

Dla melomanów zagrały zespoły folkowe na koncercie, który zakończył tegoroczne "Oblężenie Malborka".

Punktem kulminacyjnym imprezy była oczywiście sobotnia inscenizacja oblężenia twierdzy - "Nocna Bitwa", która rozpoczęła się o godz. 22:30. Po bitwie - imponujący pokaz sztucznych ogni.

Oblężenie w liczbach

6 - tyle dni trwała tegoroczna impreza
9 - tyle kamer filmowało Oblężenie
30 - tyle konic brało udział w Oblężeniu Malborka
85 - tylu dziennikarzy akredytowało się podczas Oblężenia
120 - tyle osób pracowało przy organizacji Oblężenia
300 - tyle rycerzy brało udział w nocnej inscenizacji Oblężenia Malborka
500 - tylu uczestników brało udział w imprezie
14.000 - średnio dziennie tyle osób odwiedzało serwis internetowy Oblężenia
60.000 - tyle osób oglądało nocną inscenizację Oblężenia
120.000 - tyle osób przebywało w sobotę 22 lipca na Oblężeniu Malborka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

KOREKTA: [tagi] Malbork, [tekst] hity: "Aleksander" oraz "Hrabia...", ...oblężęnie MalborkA..., ...biżuterią, bez..., ...22 lipca...Malborka (zbędna kropka na końcu)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.