Facebook Google+ Twitter

Malbork - Tczew czyli na "drodze śmierci"

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-12-12 10:48

Słynąca z wypadkowości droga krajowa nr 22, zwłaszcza na odcinku między Malborkiem a Tczewem, przez kierowców nazywana jest nie przypadkiem, "drogą śmierci". W tym roku zginęło na niej 10 osób! W minionych latach ginęło więcej.

Na ogół każdego dnia mamy w kraju, od kilkunastu do kilkudziesięciu wypadków drogowych. Zwykle obwinia się za to stan dróg. Rzadziej kierowców. A jeszcze rzadziej stan samochodów. W miniony czwartek - w rejonie Malborka (woj. pomorskie) - jednym z wielu w Polsce, był wypadek osobowego mercedesa z tirem. Była godzina 20.15, kiedy na drodze krajowej nr 22, na odcinku między Malborkiem a Tczewem, doszło do zderzenia dwóch samochodów. Mercedes, choć to dość silna i twarda bestia, nie miał szans z wielkim jak legendarny mamut tirem. W wypadku zginęły trzy osoby.

Słynąca z wypadkowości droga krajowa nr 22, zwłaszcza na odcinku między Malborkiem a Tczewem, przez kierowców nazywana jest nie przypadkiem, "drogą śmierci". W tym roku zginęło na niej już 10 osób! W minionych latach rocznie ginęło więcej. Za tragiczny wypadek czwartkowy, kierowcy obwiniający, stan jezdni. Zarządca drogi - Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku (GDDKiA), protestuje przeciw takim opiniom i osądom.

Tragiczny czwartkowy wieczór (godz. 20.15), kiedy na drodze nr 22, na wysokości wsi Gnojewo, zginęły trzy osoby - osobowy mercedes, którym one jechały, nagle zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z tirem. Policja i prokuratura wszczęły śledztwo. Obie instytucje mają pierwsze hipotezy przyczyn zdarzenia, ale daleko jeszcze do wskazania fatycznej i ostatecznej przyczyny tej tragedii. Według opinii niektórych kierowców – nie ma innej - winien jest stan drogi. Do wypadku doszło, bowiem na odcinku, na którym kończy się asfalt, a zaczyna nawierzchnia płytowa - stara tzw. berlinka – droga zbudowana w okresie II wojny światowej przez hitlerowców, siłami mięśni i krwi jeńców wojennych i więźniów obozów koncentracyjnych.

Świadkowie i uczestnicy wypadków na tym odcinku drogi, wnioskują o potrzebę specjalistycznych badań, przyczyn nadmiernej wypadkowości. Tragicznych i nie tylko tragicznych wypadków jest tam zbyt dużo, dlatego należy sprawę wyjaśnić. Ktoś niedawno napisał na malbork.naszemiasto.pl o tym problemie, wyrażając zdziwienie, że dotąd nikt się sprawie tej uważnie nie przyjrzał. Przypomnijmy, że od początku 2011 roku, na pomorskich drogach zginęło około 200 osób, w tym 10 na drodze nr 22 w rejonie Malbork – Tczew.
(Stanisław Cybruch)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.