Facebook Google+ Twitter

Malborska integracja licealistów w Mikoszewie

"Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego” - razem jest łatwiej i ciekawiej, więc w myśl tej zasady licealiści z Malborka wzięli udział w wyjeździe integracyjnym do Mikoszewa.

Zintegrowana klasa. / Fot. Martyna MorkaAby praca w nowym zespole jakim jest klasa przynosiła dobre efekty, uczniowie klas pierwszych, rozpoczynający edukację w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Malborku i Prywatnym Gimnazjum ,,Awans" wraz z wychowawcami, psychologiem i pedagogiem szkolnym wyjechali w ubiegłym tygodniu w ramach tzw. integracji, do miejscowości nadmorskiej Mikoszewo.

W ośrodku wczasowym ,,Solar" uczniowie miło spędzili dwa dni. Tu mogli się lepiej poznać. Były gry, zabawy i wspólne spacery, zajęcia sportowe, nauka tańca i dyskoteka. Młodzież brała udział w zajęciach pod okiem pedagoga.

Wspólny spacer nad morze. / Fot. Martyna Morka- Nie da się osiągnąć wysokiego poziomu nauczania bez dobrej pracy w zespole jakim jest klasa, bardzo ważne jest poznać uczniów i pomagać im nie tylko w nauce, ale też w rozwoju pasji i talentów- mówi mgr Joanna Jasińska, wychowawca klasy 1d. A wszystko po to, aby w szkole było po prostu przyjemniej, aby razem nauczyć się być ze sobą, pomagać sobie, wspólnie śmiać się, bo śmiech wędruje daleko i przełamuje bariery.Zajęcia sportowe cieszyły się dużym zainteresowaniem. / Fot. Martyna Morka

- Miło spędziliśmy ten czas, mieliśmy okazję lepiej się poznać - mówi Kamila Górska. Teraz wracamy do nauki, bo lubimy się uczyć - dodaje Natalia Szczepańska.

Ten wyjazd pozwolił uczniom stworzyć grupę, dla której powiedzenie ,,jeden za wszystkich, wszyscy za jednego nie jest obce. Praca z tak zintegrowanymi klasami z pewnością nauczycielom przyniesie dużo zadowolenia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.