Facebook Google+ Twitter

Malborski Miś poprowadzi ośrodek dla dzieci i rodziców

  • Źródło: Dziennik Bałtycki
  • Data dodania: 2007-10-23 10:38

Jest szansa na stworzenie w Malborku domu dziennego wsparcia dla niepełnosprawnych dzieci, które nie kwalifikują się do już istniejących placówek.

Od 10 lat ich rodzice walczą o taki ośrodek w mieście. Nadzieja rodzi się na nowo po spotkaniu członków Stowarzyszenia Pomocy Miś z burmistrzami Malborka. O takie spotkanie zabiegali rodzice.
Władze miasta twierdzą, że chcą nawiązać współpracę ze stowarzyszeniem, na którego barkach byłoby prowadzenie nowej placówki.

Miś jest na "tak".

- Nie trzeba nas pytać o nasze chęci, bo my od dawna o to zabiegamy - mówi Anna Nowocińska-Mucha, przewodnicząca Misia. - Moglibyśmy prowadzić taki ośrodek, ale zakres jego działania zależy od lokalu, który otrzymalibyśmy na tę działalność.

Ośrodek miałby się mieścić przy Szkole Podstawowej nr 5 w Malborku. W Wieloletnim Planie Inwestycyjnym dla miasta samorządowcy zapisali taką funkcję tego obiektu, w punkcie mówiącym o zadaniu dokończenia budowy "piątki".

Nowa placówka byłaby miejscem między innymi terapii zajęciowej i rehabilitacyjnej niepełnosprawnych dzieci. Funkcjonowałyby tu też grupy wsparcia dla rodziców.

Kolejne spotkanie w sprawie jej utworzenia zaplanowano na połowę listopada.

M.K.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.