Facebook Google+ Twitter

Maldonado wystartuje w Formule 1

Pastor Maldonado wystąpi w brytyjskiej ekipie Williams w sezonie 2012. Dla Wenezuelczyka będzie to drugi rok startów w Formule 1.

 / Fot. Kamil SkoczylasMistrz serii GP2 z 2010 roku nie mógł być pewny swojej posady, ponieważ w ostatnim czasie pojawiły się spekulacje na temat dalszego zaangażowania firmy paliwowej PDVSA w sponsoring Williamsa. Ostatecznie jednak wszystko zostało wyjaśnione, a kilka dni temu Patrick Head oznajmił, iż Wenezuelczyk niemal na pewno będzie startował w sezonie 2012.

Pastor nie krył zadowolenia z kontynuowania współpracy z zespołem z Grove: „Jestem zachwycony możliwością kontynuowania mojej kariery z Williamsem w drugim sezonie startów i dam z siebie wszystko, aby pomóc zespołowi wrócić do czołówki stawki”. Następnie dodał: „To był ciężki sezon dla całego zespołu, jednak mi osobiście dał możliwość do nauki i rozwoju. Jestem przekonany, że kroki jakie poczyniliśmy, aby poprawić naszą konkurencyjność, odpłacą się w 2012 roku i później”.

Frank Williams wypowiadał się w samych superlatywach o Maldonado, wspominając jego awanse do Q3 oraz znakomite osiągi na krętych ulicach Monte Carlo: „Pastor udowodnił w tym roku, że jest nie tylko szybkim kierowcą, ale także potrafi utrzymać stałe i dobre tempo wyścigowe. W sezonie 2012 odegra kluczową rolę w procesie odbudowywania zespołu i naszym rozwoju”.

Zespół potwierdził również Fina Valtteriego Bottasa stanowisku kierowcy rezerwowego. Mistrz Serii GP3, który także był brany pod uwagę do startów w wyścigach, powiedział: „Chciałbym podziękować Frankowi Williamsowi i całemu zespołowi za inwestycję, jaką wszyscy w Williamsie poczynili, aby pomóc mi w ostatnich dwóch latach. Dam z siebie wszystko, aby pomóc zespołowi w dobrym rozpoczęciu weekendu wyścigowego i również nie mogę doczekać się odegrania roli poza torem z zespołem w fabryce oraz naszymi partnerami”.

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.