Facebook Google+ Twitter

Małe Formy Trupy Czango na Ursynowie

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-05-08 15:02

W maju i w czerwcu w ramach projektu "Małe Formy Trupy Czango na Ursynowie" artyści związani z Trupą Czango zaprezentują po raz pierwszy ursynowskiej publiczności niewielkie przedsięwzięcia, wymykające się tradycyjnym etykietom teatralnym.

 / Fot. materiały prasoweTrupa Czango zaprasza do udziału w wydarzeniach, umożliwiających naprawdę bliskie spotkania z żywym, poszukującym nowych form wyrazu teatrem. Znajdziemy tu propozycje zarówno dla najmłodszych widzów, dla młodzieży, jak i dojrzałej publiczności.

Wśród wydarzeń zaplanowano: utrzymany w punkowym rytmie performance na słowo krzyczane i perkusję – "Wylewka" (13.05.), monodram w pełnym biegu – "Solo" (23.06.), monodram o ulubionej gwieździe filmowej III Rzeszy - "Olga. Eine charmante Frau" (05.06.) i propozycja dla dzieci, czyli bajkowa kawiarenka "Opowieści w mieście zmieścić" (20.05.), gdzie do stolika będzie można zamówić sobie bajkę, którą opowie aktor Trupy Czango.

Na wszystkie wydarzenia jest WSTĘP WOLNY po wcześniejszej rezerwacji pod numerem telefonu: 782531394.

Opisy wydarzeń, pokazywanych w ramach "Małych Form Trupy Czango na Ursynowie"Performance Wylewka – to absurdalna akademia ku czci mijającego dnia, na której klasyczne utwory polskiej liryki serwowane są w punkowych aranżach na głos i perkusję. W Wylewce perły literatury polskiej mieszają się z tekstem współczesnym. Podkład stanowią polskie utwory poetyckie wywodzące się z różnych porządków. Słowo wzniosłe miesza się z opisem obyczaju. „Wysokie” miesza się z „niskim”. Skandowane wiersze Szarzyńskiego czy Wyspiańskiego zestawiane są z liryzmem rozmów robotników robiących wylewkę i z melodią ulicznej ankiety. Teksty: 50 proc. – Zbigniew Kowalski, 50 proc.
– anarchizujący: Józef Baka, Jan Kochanowski, Mikołaj Sęp Szarzyński, Adam Mickiewicz, Stanisław Wyspiański. Muzyka: 100 proc. Łukasz Wójcicki.
13 maja, godz. 20. Klub Ursynoff. ul. Szolc Rogozińskiego 1.
Więcej na stronie: http://wylewka.wordpress.com/

Pogodne wydarzenie rodzinne dla wszystkich dzieci - małych, starszych i tych całkiem dorosłych pt. Opowieści w mieście zmieścić, czyli kawiarenka pełna bajek, mądrych opowieści i niestworzonych historii. Można zamówić sobie bajkę, siedząc przy kawiarnianym stoliku! Ze specjalnie przygotowanej karty, goście wybierają i zamawiają bajkę, historię, którą pragną usłyszeć. W karcie znajdują się opowieści zróżnicowane pod względem długości, trudności języka oraz tematu. Karta zawiera także krótki opis bajki, tak by zamawiający miał możliwość dopasowania jej do wieku odbiorcy. Do stolika podejdzie aktor i zrealizuje zamówienie… – opowie gościom przy stoliku wybraną historię. Występują: Kelnerka – Karin Lesiak, Opowiadacze – Monika Dąbrowska, Monika Sadkowska, Zbigniew Kowalski, Żywy Muzyk - Gwidon Cybulski.
20 maja godz. 12, Klub Ursynoff ul. Szolc Rogozińskiego 1.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.