Facebook Google+ Twitter

Małe instrumenty, wielka radość

Rozmiar się nie liczy. Małe jest piękne i cieszy. W ramach festiwalu kultur "Inny wymiar" w Białymstoku można było usłyszeć, zobaczyć i uśmiechnąć się do zespołu "Małych instrumentów".

 / Fot. strona www zespołuTo nie jest gitara, a gitarka, to nie trąbka, a trąbeczka, rytm nabija perkusyjka lub bębeneczki, przeszkadzają grzechoteczki, piszczałeczki, dzwoneczki. Wszystko było by jak na planie filmu Kingzajz, gdyby nie sześciu wysokich muzyków, wprawiających w ruch tę zabawną fabrykę dźwięków, pisków, trzasków i uderzeń.

Od momentu zobaczenia około stu różnych bajkowych, plastikowych, dziwnokształtnych, kolorowych instrumentów do ostatecznego, bisowego pożegnania się z muzykami, uśmiech nie schodzi z twarzy. Małe instrumenty, a wielka radość z dmuchnięcia w plastikowy saksofonik, z dźwięku balona, z którego wylatuje powietrze, z kwakania gumowej kaczki. Scena podczas występu wygląda jak sala przedszkolna w trakcie remontu. Na oczach widzów ekipa buduje wesoły, luźny, surrealistyczny nastrój.

Male instrumenty wykonują kompozycje Juliana Józefa Antonisza z jego filmów, między innymi melodię ze słynnej animacji Jak działa jamniczek?, a także przeboje muzyki rozrywkowej „W małym kinie„ Mieczysława Fogga i cover pioniera muzyki elektronicznej Jean–Michaela Jarre’a "Oxygene". Grupa z humorem, dystansem do siebie i instrumentów sprawia, że wszyscy uczestnicy występu stają się dziećmi, które na placu zabaw sprawdzają jak brzmi robocik , czy talerze zrobią duży hałas, czy można zastąpić bas silikonową uszczelką. Wielka wyobraźnia, maximum wrażeń z minimalnych rzeczy.

Małe Instrumenty zostały założone przez Pawła Romańczuka w 2006 roku - kolejno dołączyli : Marcin Ożóg, Maciek Markowski, Tomasz Orszulak, Jędrek Kuziela i Maciek Bączyk. Grupa w pełnym składzie zadebiutowała na Festiwalu Filmowym Era Nowe Horyzonty 2007 i od tego czasu pracuje nad wieloma projektami muzycznymi w ramach Małych Instrumentów. O kolejnych występach zespołu można się dowiedzieć ze strony zespołu , a fragmenty koncertu do obejrzenia są tu i tu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

fajna sprawa;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.