Facebook Google+ Twitter

Małe jest ciekawe. Podglądanie owadów (3)

Przyroda jest głównym bohaterem moich zdjęć. Jej piękno stanowi dla mnie niekończące się źródło zachwytu, zdumienia, inspiracji do życia i zabawy. Okiem obiektywu utrwalam rośliny i żyjątka, których fascynującą budowę gołym okiem trudno zobaczy

1 z 22 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Skoczmy owad w lesie wskoczył na moje przedramię, a ja, chociaż zamiarów jego pewna nie byłam - wytrzymałam jego obecność, i to tak długo, aż zrobiłam mu parę zdjęć. Potem źdźbłem trawy „oznajmiłam” mu koniec sesji zdjęciowej. Fot. Hali
Skoczmy owad w lesie wskoczył na moje przedramię, a ja, chociaż zamiarów jego pewna nie byłam - wytrzymałam jego obecność, i to tak długo, aż zrobiłam mu parę zdjęć. Potem źdźbłem trawy „oznajmiłam” mu koniec sesji zdjęciowej. Fot. Hali

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

@Gerard Stenc
Widzę, że w Polsce to i chrząszcze mogą wpaść w alkoholizm. Biedulki!

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Sławek Urzykowski
O tak, świat nie byłby tak piękny bez tych malutkich owadów. A bez pszczółek życia wręcz sobie nie wyobrażam. Miód jest na moim stole podstawą śniadania, i nie tylko.
Wierszyk o żuczku fajniutki. No to ja go zakończę.

Wierszyk o żuczku

Usiadł żuczek na przedramieniu
mocno przestraszony,
chyba dziś mi się nie uda,
znaleźć sobie żony...

Właścicielka przedramienia
nie mniej przestraszona była,
i nie o męża jej chodziło,
a o "obiekt"... by go nie spłoszyła.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc^
  • Gerard Stenc^
  • 05.07.2012 22:17

Złapałem biegacza ogrodowego,biedak się spił w butelce po alkoholu...mam pamiątkę...Zdjęcia,na moje oko,dobre.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świat owadów jest potężny i widać je wszędzie, dlatego ciężko jest wyobrazić sobie bez nich świat. Stanowią ważny składnik natury i przecież gdyby nie one, świat pogrążony byłby we własnych odchodach i szczątkach organicznych. Ludzie w Afryce i nie tylko, nie mieliby tyle smakołyków. Świat z pewnością nie miałby tylu barw, gdyby nie te chrząszcze i te przepiękne kolorowe motyle, a bez pszczółek nie byłoby tego słodkiego miodu...Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wierszyk o żuczku

Usiadł życzek na przdranieniu
mocno przestraszony,
chyba dziś mi się nie uda,
znaleźć sobie żony...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję Panowie za jakże obrazowe opisy sesji zdjęciowej MAKRO. Wszystko się zgadza, ale mimo wszelkich nieudogodnień, to jednak ciekawe zajęcie... i bardzo naukowe. A że przyjemne wielce, to nie trzeba nawet wspominać. Zwłaszcza oglądanie takich zdjęć na monitorze komputera.
O, Pani graK, także pięknie przekonuje "minę" do zdjęć makro. Tak graK, wszystkie te "paskudy" posiadają swoją niezwyczajną urodę i niepowtarzalny wdzięk. Nie bez kozery wielu reżyserów filmów science fiction wykorzystuje ich wizerunek. Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

W dodatku obiekt zdjęć rzadko idzie na współpracę i trzeba się nieco natrudzić by go "złapać" w jakiś sensowny sposób. Jakieś zapylające "zwierzątko" jest łatwo, ale np z przestraszonym pająkiem, który na samą myśl o fotografii ucieka z całych sił ciężko się dogadać i przekonać że naprawdę ładnie wyjdzie na zdjęciu jak chwilę poczeka...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zrobienie naprawdę dobrego zdjęcia makro nie jest łatwym zadaniem, przede wszystkim dlatego, że aby uzyskać naprawdę dobre wyniki trzeba pokusić się o ręczną obsługę aparatu zamiast zdawania się na automat.
Ręczne ustawianie ostrości, dobranie odpowiedniej przysłony (np. między f/5.6 a f/16), jak najniższej czułości i przy tym zwracanie uwagi na czas naświetlania może nie być proste na początku, ale po kilku sesjach zdjęciowych staje się wręcz intuicyjne, podobnie jak jazda na rowerze...:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
graK
  • graK
  • 04.07.2012 20:17

@mino (czyżby niewybuch?), jak mogą być nudne zdjęcia makro?
One pokazują to, czego normalnie nie dostrzegamy, a czego często się brzydzimy. Tymczasem te sześcionogie paskudy lub pełzające, śliskie kluchy, posiadają swoją niezwyczajną urodę i niepowtarzalny wdzięk. Trzeba tylko je ZOBACZYĆ, a świat już wyda się czarodziejskim.
5+

Komentarz został ukrytyrozwiń

@mina, piękne i nudne? Tak mówią tylko ludzie, którym brakuje wrażliwości. Piękno przyrody nigdy nie jest nudne. Myślę, że to wspaniałe, iż zdjęcia makro może robić obecnie wielu ludzi. Uwieczniać rzeczywistość mało dostrzegalną gołym okiem, to cudowna rzecz. Każde takie zdjęcie jest niepowtarzalne... i jeśli jest w miarę dobrze zrobione, jest piękne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.