Facebook Google+ Twitter

Malena Ernman krzyczy z północy

Mało jest na świecie artystów, którzy potrafią połączyć muzykę operową z muzyką pop, robiąc to na dodatek w wyrafinowany sposób, bez szkody dla żadnej ze stron. Zapewne do grona tych artystów należy Szwedka Malena Ernman.

Okładka płyty / Fot. Materiały promocyjne"La Voix Du Nord" to dwupłytowy album szwedzkiej wokalistki Maleny Ernman. Ta utalentowana śpiewaczka operowa dysponująca mezzosopranem urodziła się 4 listopada 1970 roku w Uppsali. Ernman jest artystką wszechstronną, poza operą i operetkami usłyszeć ją można w takich gatunkach, jak kabaret i jazz, pojawiła się także w musicalach. Malena Ernman jest członkiem Królewskiej Szwedzkiej Akademii Muzycznej. W roku 2009 z utworem "La Voix" reprezentowała swój kraj w 54. Konkursie Piosenki Eurowizji Moskwa 2009. Ostatecznie zajęła dopiero 21. miejsce.

Na dwupłytowym wydaniu "La Voix Du Nord", którego premiera odbyła się 1. lipca 2009 w Szwecji, znalazły się w sumie 22 utwory. Na pierwszej płycie 11 utworów w stylu opera-pop, a na drugiej tyle samo arii operowych.

CD 1:

1. One Step from Paradise
2. La Voix
3. Min plats på jorden
4. Sempre Libera
5. What Becomes of Love
6. Un Bel Di
7. Breathless Days
8. Perdus
9. Tragedy
10. All the Lost Tomorrows
11. La Voix (Acoustic)

CD 2:

1. Quando me'n vo
2. Voi Che Sapete
3. Solveigs Sang
4. O Mio Babbino Caro
5. Vedrai Carino
6. Una Voce Poco Fa
7. Lascia Chi'ao Pianga
8. Caro Mio Ben
9. Non Più Mesta
10. Ombra Mai Fu
11. Dido's Lament

Singlami promującymi płytę były utwory: "La Voix" oraz "Min plats på jorden". Płyta w pierwszym tygodniu sprzedaży okryła się statusem złotej, a we wrześniu 2009 platynowej. Utwory, które usłyszeć można na płycie wykonywane są w językach: szwedzkim, angielskim i francuskim. Płyta wydana została przez Roxy Recordings i niestety w Polsce nie jest dostępna.

Poniżej występ Maleny Ernmam podczas Konkursu Piosenki Eurowizji w Moskwie


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.