Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18011 miejsce

Maleńczuk: Dziś słowo Rosjanin wzbudza strach, obrzydzenie i pogardę

15 września ukaże się płyta "Best Of" zespołu Yugopolis. Promuje ją teledysk "Sługi za szlugi (Czemuście pijani w samolot strzelali)". Maciej Maleńczuk twierdzi, że utwór kierowany jest do Rosjan.

 / Fot. Zrzut ekranu/Youtune"Pieśń „Sługi za szlugi” kierowana do Rosjan, prawdopodobnie do Rosjan nigdy nie dotrze. Kieruję ją więc do Polaków, bo po polsku tu jeszcze i wciąż gadamy, z czego bardzo się cieszymy. Nadal chcemy po polsku mówić i po polsku myśleć" - napisał Maleńczuk na Facebooku. Artysta twierdzi, że wyciąga rękę do braci Rosjan jednocześnie zaciskając pięść. "(...) pomiędzy Słowianami wojna? Wczoraj bracia, dziś faszyści? Czyżby Wielka Wojna Ojczyźniana jeszcze się nie skończyła? Jak długo będziecie ulegać Goebbels’owskiej propagandzie, i wmawiać sobie, że Vladimir podniósł Was z kolan?" - pyta retorycznie wokalista. I za chwilę podsumowuje, że należy uklęknąć i przeprosić "by słowo „Rosjanin” nie wzbudzało strachu, obrzydzenia i pogardy, jak dzieje się to dziś".

Teledysk do piosenki "Sługi za szlugi" jest już dostępny na YouTubie. "Rosjanie, Rosjanie, Rosjanie moi / Odważny naród, lecz władzy się boi / Kiedyście pijani w samolot strzelali / Brukselczyki-sprzedawczyki obiad zamawiali" - śpiewa Maleńczuk. Klip prezentuje zdjęcia rosyjskiej armii i fragmenty defilady na Placu Czerwonym.

"Wychowałem się na literaturze rosyjskiej, na rosyjskim poczuciu humoru, na Zoszczence, na Bablu, na Bułhakowie. Kiedy słyszę język rosyjski, to drży we mnie jakaś struna, kompletnie inna, niż kiedy słyszę język niemiecki. Mamy z Rosjanami podobny styl życia, podobnie przesadzamy z alkoholem i nie mamy inteligencji emocjonalnej. I dotykały nas w sumie te same reżimy" - twierdzi Maleńczuk cytowany przez serwis Wyborcza.pl.

Maciej Maleńczuk po raz kolejny śpiewa piosenkę traktującą o Rosji. W marcu ukazał się klip do utworu Vladimir.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Palący problem w cieniu motywu przewodniego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

''Sługi za szlugi (Czemuście pijani w samolot strzelali)''

Zaśpiewał naczelny opój Polski :)
Chyba, że to gorliwy neofita....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co na to Alosza Awdiejew?

http://wyborcza.pl/magazyn/1,137863,15825703,Ktos_podpieprzyl_moja_Rosje.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wobec tego pan Maleńczuk jest przykładem wpływu oficjalnej propagandy. Dobrze, że nie jest ważnym politykiem...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.