Facebook Google+ Twitter

Maleńczuk zasłużył na medal od... PiS-u?

Maciej Maleńczuk może otrzymać srebrny medal Cracoviae Merenti. Krakowski radny PiS-u chce w ten sposób docenić kontrowersyjnego artystę.

Maleńczuk podczas jednego z koncertów / Fot. Paweł Nowak/Dziennik ŁódzkiZaczynał jako uliczny grajek, śpiewał w "Pudelsach" i wypowiadał się przeciwko PiS-owi. Maleńczuk to dość kontrowersyjny artysta, ale - zdaniem Jakuba Batora - zasługuje na srebrny medal Cracoviae Merenti. Radny PiS-u zgłosił do prezydenta Krakowa pomysł przyznania medalu muzykowi, choć ten dość często obraża jego partię. Bator uważa jednak, że życie prywatne artysty należy oddzielić od twórczości.

- Dajemy nagrody za działalność artystyczną. Piosenka "Kaczory" nie może przekreślić dorobku artysty, który ma na swoim koncie wiele osiągnięć - mówi radny PiS-u, nie kryjąc sympatii do jego muzyki. - Maciej Maleńczuk jest artystą związanym z Krakowem i od tego miasta się nie odcina.

Pomysł radnego jest zaskakujący, choć nie wiadomo czy doczeka się finału. Musi on przejść przez ręce kapituły, której przewodniczącym jest prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Oprócz niego w komisji zasiadają kardynał Dziwisz i rektor UJ Karol Musioł. Pomysł jednak podoba się menedżerowi samego artysty: - Myślę, że w kraju jednak coś się zmieniło jeśli politycy z PiS chcą dać nagrodę Maleńczukowi - komentuje.

Medal Cracoviae Merenti to odznaczenie nadawane przez Radę Miasta Krakowa osobom, organizacjom i instytucjom szczególnie zasłużonym dla miasta. Wyróżnienia te przyznawane są od 1992 r. Maleńczuk miałby stać się medalistą obok takich osobistości jak Krzysztof Penderecki, Jerzy Turowicz czy Jan Nowak-Jeziorański.

Radny PiS-u planuje, by następnym kandydatem do medalu został Marcin Świetlicki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Czy tylko Maciek go przyjmie;-)? Moze być zabawnie;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.