Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19201 miejsce

Malezja: chrześcijanie zagrożeni przez muzułmańskich podpalaczy

Po wyroku sądu, udzielającego zgody na używanie przez chrześcijan słowa Allach, w Malezji miały miejsce ataki na chrześcijańskie świątynie. Najbardziej ucierpiał protestancki kościół Metro Tabernacle na przedmieściach Kuala Lumpur.

Skutkiem wyroku sądu było podpalenie w piątek, 8 stycznia br., przez muzułmanów protestanckiego kościoła Metro Tabernacle na przedmieściach Kuala Lumpur. W niedzielę rano z kolei, 10 stycznia, miały miejsce cztery podpalenia i ataki dewastacji. Poza tym nie odnotowano większych incydentów.

Zasadniczą przyczyną ataków muzułmanów na chrześcijan jest orzeczenie sądu, zezwalające na używanie przez chrześcijan słowa "Allach" na określenie Boga chrześcijańskiego. Angielskie "God", w języku malajskim, tłumaczy się przez "Allach", podobnie jak w Egipcie, Syrii, Libanie i Indonezji.

Muzułmanie, którzy w Malezji stanowią większość religijną są zdania, że wyrażenie "Allach" powinno zostać zastrzeżone dla muzułmanów, gdyż w przeciwnym razie, posługiwanie się takim samym pojęciem przez chrześcijan i muzułmanów na określenie Boga, może prowadzić do konwersji muzułmanów na chrześcijaństwo, co w islamskim prawie jest przestępstwem.

Jak stwierdza katolicki arcybiskup Kuala Lumpur Murphy Pakiam, niewielka skuteczność ataków na chrześcijan jest z jednej strony wynikiem skuteczności policji, z drugiej strony wynikiem małego poparcia ataków przez społeczeństwo, co zmniejsza agresję wśród muzułmanów.

Jak dodaje abp Pakim, chrześcijanie zachowują spokój w obliczu zagrożeń, modląc się i nie odpowiadając na agresję.

Z kolei kierujący Radą Kościołów Malezji pastor Hermen Shastri, zaznacza, że chrześcijanie nie dadzą się zastraszyć oraz wyraża przekonanie, że grupy agresywnych muzułmanów nie odzwierciedlają poglądów większości malezyjskich wyznawców islamu.

www.radiovaticana.org
www.radiovaticana.org
www.timesonline.co.uk

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Daria Nakamura
  • Daria Nakamura
  • 13.07.2011 16:48

Religię powinna cechować: wolność, równość i tajność. i wreszcie byłoby dobrze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

pewnie panie cenin to oczywiście jak panu powiedzmy językiem ulicy ktoś przywali za to że np nosi pan brodę i to taką samą jak pański przeciwnik to oczywiście będzie pana wina ,po co pan prowokuje.To że akurat podpalono kościół protestancki to zawsze można powiedzieć ; nieważne to i tak watykańskie sieci.Poza tym to chrześcijanie napadają na samoloty spokojnych muzułmanów . Również to w chrześcijańskiej religii jest obowiązek walki z niewiernymi.gratuluję wiedzy

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pewnie tak, nawet podpalenia Kościołów, wysadzanie krzyży na cmentarzu w Wietnamie zostało wliczone w koszty opanowania przez Kościół nowych terenów. Przede wszystkim Kościołem rządzi żądza władzy i zwiększenia zysków!

Mądry, szkolony, a...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jestem przekonany, że mamy do czynienia ze strony katolickiej prowokacja i podstępną metodą przeciągania wiernych na swoją stronę. Jest ogromna ilość różnic między poszczególnymi religiami związanymi także z cennymi różnicami kulturowymi, więc nie ma najmniejszej potrzeby zastępowania słowem Bóg słowem Allach. Chodzi więc u podstęp, który katolicy stosują do stopniowego zatarcia różnic, także tych kulturowych i wciąganie w sieci Watykanu. Godne potępienia działanie i obłudne wznoszenie alarmu. Skutki takich decyzji, nawet sądowych, były łatwe do przewidzenia i pewnie perfidnie wkalkulowane z taktykę działa katolickiej hierarchii.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.