Facebook Google+ Twitter

Malezyjski kontrakt dla Track Tec.

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-10-22 11:06

Grupa Track Tec zrealizuje kontrakt dla kolei miejskiej w Kuala Lumpur (Malezja). Dostarczy specjalistyczne przyrządy wyrównawcze, które zabezpieczą konstrukcje mostów oraz szyny przed ich nadmierną eksploatacją.

W bieżącym miesiącu Spółka zrealizuje dostawę przyrządów wyrównawczych dla tzw. torów bezstykowych, które zostaną zamontowane na malezyjskich torach kolei miejskiej, należących do firm Prasarana i RapidKL – dostawców i operatorów tamtejszego transportu publicznego. Transport kontenerami wypłynie z portu w Hamburgu bezpośrednio do portu w Malezji.

Specjalistyczne urządzenia ułożone zostaną na torach znajdujących się zwłaszcza na długich mostach oraz na łączeniach torów bezstykowych z torami klasycznymi. Głównym zadaniem urządzeń będzie zapobieganie przeniesieniu się tzw. sił podłużnych w torze na konstrukcję mostu, tworzących się w wyniku różnicy temperatur. Dzięki temu możliwe będzie zapobieganie potencjalnemu uszkodzeniu budowli, ale i wyboczeniu się szyn, które mogłoby skutkować wykolejeniem się pociągu.

– „Niezawodność produktów Grupy Track Tec umożliwia jej wchodzenia na coraz odleglejsze rynki na całym świecie. Doświadczenie i wykorzystanie najbardziej innowacyjnych technologii pozwala nam dostosować je do zróżnicowanej, pod wieloma względami, infrastruktury kolejowej. Jesteśmy dumni z faktu, że pomimo dzielących nas odległości Spółka jest atrakcyjnym partnerem dla coraz większego grona zagranicznych kontrahentów.” – powiedział Jarosław Pawluk, Prezes Zarządu Track Tec S.A.

W ostatnim czasie potwierdzeniem wysokiej jakości produktów oferowanych przez Spółkę było pozyskanie kontraktu na dostawę podkładów drewnianych do portowych miejscowości Ystad oraz Piteå w Szwecji. Podkłady spełniały normy EN, ustanowione przez instytucje Unii Europejskiej, będące jedną z najważniejszych regulacji europejskiej strefy ekonomicznej, jak również rygorystyczne wytyczne Urzędu Transportu Królestwa Szwecji (Trafikverket).
(Agnieszka Malina)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.