Facebook Google+ Twitter

Małgorzacie nie dawano szans na przeżycie

Małgorzata to ofiara wypadku samochodowego. Po ponad dwóch latach leżenia w łóżku podejmuje walkę z kalectwem.

Małgorzata Sowińska to 40-letnia mieszkanka Mławy, matka 18-letniej Róży. Kobieta o bardzo wielkim sercu. Od dwóch lat mierzy się kalectwem, którego przyczyną był wypadek samochodowy.

Siedząc w zniszczonym samochodzie kobieta czuła woń paliwa, sparaliżował ją strach, bo bała się, że samochód wybuchnie, nikt nie mógł jej stamtąd wyciągnąć. Po tym strasznym wydarzeniu Małgosia trafiła do szpitala, gdzie lekarze stwierdzili złamanie kręgosłupa co w konsekwencji skończyło się porażeniem czterokończynowym.

Oddychała dzięki respiratorowi, który podtrzymywał ją przy życiu. Lekarze byli przekonaniu, że kobieta umrze. Na skutek leżenia, na plecach Małgosi pojawiła się odleżyna wielkości głowy, druga pojawiła się na głowie, przez co konieczne były dwie operacje. Mijały miesiące i w końcu jej stan zaczął się poprawiać. Dziś największym marzeniem Małgosi jest móc stanąć na nogi, móc zacząć pracować i pomagać innym. Potrzebnym do tego urządzeniem jest parapodium- indywidualny przedmiot pionizujący. Małgorzata ma wielu przyjaciół, którzy wiele dla niej znaczą. To oni zorganizowali dla niej koncert charytatywny, na którym zbierano pieniądze na sprzęt, który pomoże kobiecie wrócić do sprawności.

Chociaż rodzina i przyjaciele wątpili w powrót do zdrowia Małgosi, jej zapał i chęć do życia sprawiają, że dziś nie mają wątpliwości, że to się uda. Kobieta ze łzami w oczach mówi „Uważam, że nie jestem jeszcze taką starą kobietą i mam szansę żeby żyć normalnie”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.