Facebook Google+ Twitter

Małgorzata Bobak: Jako 6-latka "wydawałam" małe tomiki opatrzone rysunkami

Październik jest dla Małgorzaty Bobak niewątpliwie pracowitym miesiącem. Początek miesiąca do przygotowania do wspólnego recitalu z Ingą Madej, później kompletowanie wierszy do audycji radiowej, teraz przygotowania do wieczorku poetyckiego.

5 października odbył się recital fortepianowy z tyską pianistką Ingą Madej, w czasie którego obok pięknie brzmiącego głosu poetyki, można było posłuchać własnych interpretacji jej wierszy. W ostatnich dniach wydany został jej drugi tomik, o którym też zresztą wspominała w czasie koncertu, przywołując kilka utworów.

 / Fot. Grupa Poetycka "Orion"Obecnie Małgorzata Bobak przygotowuje się do swojego kolejnego wieczorku poetyckiego, który odbędzie się 19 października w klubie "Orion" TSM "Oskard", który mieści się przy ul. Orzeszkowej 2 w Tychach. Początek zaplanowano na godz. 17.30.

Chcąc przybliżyć czytelnikom postać tej niezwykłej artystki, po prosiłem o krótką rozmowę.

Krzysztof Kazberuk: Małgosiu, jak można przeczytać w Twoim biogramie, urodziłaś się w Nysie. Teraz mieszkasz w Tychach. Co sprawiło, że akurat tutaj żyjesz, pracujesz, rozwijasz się artystycznie? Przypadek?
Małgorzata Bobak: Nie. Moim życiem nie rządzą przypadki. To właściwie żadna tajemnica. W 1994 roku wyszłam za mąż i przeprowadziłam się z Nysy do Tychów. Tu było centrum życiowe mojego męża. Tu miał pracę i mieszkanie. Czyli historia bardzo prozaiczna.

Działasz w dwóch grupach poetyckich. Dlaczego właśnie one?
Myślę, że za sprawą wyjątkowych ludzi. Oni mnie przyciągnęli. Grupę poetycką "Werset" założyła moja dawna mentorka Barbara Penc. Właśnie dzięki niej, podjęłam działania artystyczne i zaczęłam rozwijać pisanie. Wróciłam do śpiewania.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Na pewno będzie ku temu okazja ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piękny wywiad, mam nadzieję, że wreszcie uda mi się poznać osobiście P.Małgosię na piątkowym spotkaniu:)pozdrawiam serdecznie autorkę i redaktora:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.