Facebook Google+ Twitter

Małgorzata Glinka w szerokiej kadrze na MŚ

Małgorzata Glinka znalazła się 19-osobowej kadrze polskich siatkarek na mistrzostwa świata, które w dniach 29 października - 17 listopada odbędą się w Japonii.

Małgorzata Glinka /Fot. Palicki - AGPA Podczas ostatniego z turniejów Grand Prix, pod koniec sierpnia, Glinka po kłótni z trenerem Andrzejem Niemczykiem zrezygnowała z gry w reprezentacji Polski. Zapowiedziała, że do końca roku nie zmieni decyzji niezależnie od tego, kto będzie trenerem.

7 września Niemczyka zastąpił na tym stanowisku Ireneusz Kłos, a kierujący sztabem szkoleniowym wiceprezes PZPS Waldemar Wspaniały zapowiedział, że będzie rozmawiał z siatkarką na temat powrotu do drużyny narodowej.

- Przedstawiłem nazwiska wszystkich siatkarek, które moim zdaniem powinny wziąć udział w ostatnim etapie przygotowań do mistrzostw świata. W tym gronie nie mogło zabraknąć Glinki, bo wszyscy zdajemy sobie sprawę jak ważna dla drużyny jest jej obecność - powiedział PAP trener reprezentacji Ireneusz Kłos.

- To czy Gośka wróci do kadry zależy tylko od niej. Osobiście ostatni raz rozmawiałem z nią jeszcze w Chinach. Po powrocie w kontakcie z nią pozostają działacze PZPS, w tym Waldemar Wspaniały. Według informacji jakie do mnie docierają, negocjacje zmierzają w dobrym kierunku. Jestem optymistą i liczę, że Glinka pomoże nam w MŚ.

Szeroka kadra polskich siatkarek na MŚ w Japonii: Anna Podolec, Izabela Bełcik, Katarzyna Skorupa, Kamila Frątczak, Mariola Zenik, Paulina Maj, Agata Mróz, Aleksandra Przybysz, Marta Pluta, Katarzyna Skowrońska-Dolata, Sylwia Pycia, Joanna Mirek, Milena Rosner, Natalia Bamber, Maria Liktoras, Małgorzata Glinka-Mogentale, Dorota Ściurka, Anna Barańska, Izabela Żebrowska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.