Facebook Google+ Twitter

Małgorzata Kożuchowska zachwycona krakowskim Podgórzem

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-03-17 16:04

Najmodniejsza polska aktorka i ambasadorka Bonarki przez dwa dni bawiła w krakowskim centrum handlowym na wydarzeniu „Eksplozja trendów”, które oprócz najnowszych kolekcji przybliżało także historię Podgórza.

Małgorzata Kożuchowska jako gwiazda związana z Bonarką już trzeci rok z rzędu prowadziła imprezę przez dwa dni, mając w sobotę za partnera Oliviera Janiaka, a w niedzielę Marcina Tyszkę. Program wydarzenia obfitował w wiele podgórskich akcentów. Już sama jego nazwa nawiązywała bezpośrednio do hucznego wybuchu starej prochowni Woli Duchackiej z 1909 roku. Małgorzata Kożuchowska wraz z pozostałymi prowadzącymi wielokrotnie zaskakiwała publiczność ciekawostkami z historii dzielnicy, także znaczna część konkursowych pytań zadawanych zgromadzonym klientom dotyczyła właśnie Podgórza. Co ważne, aktorka przed samym pokazem mody specjalnie przygotowała się do tej roli i wybrała się na długą wycieczkę z przewodnikiem po Podgórzu.
Efektownym elementem „Eksplozji trendów” były pokazy podgórskiej mody sprzed 100 laty. Na wybiegu zaprezentowane zostały wiernie odwzorowane stroje ówczesnych elegantek oraz dżentelmenów, którzy przechadzali się ulicami jeszcze w dziewiętnastym wieku. Obejrzeć można było również mundury i uzbrojenie żołnierzy z tamtych lat. W fontannie Bonarki pojawił się nawet model ubrany w charakterystyczny dla minionej epoki strój kąpielowy. Pierwszy taki pokaz w Małopolsce przygotował Tradycyjny Oddział C. i K. Regimentu Artylerii Fortecznej numer 2 barona Edwarda von Beschi Twierdza Kraków.
Pokaz mody „Eksplozja trendów” jest częścią kompleksowego planu działań, jaki Bonarka City Center przygotowała na 2014 rok. Koncentruje się on na przybliżeniu Podgórza i ukazania go jako miejsca pełnego fascynujących historii, o których wciąż wie niewielu mieszkańców Krakowa. Pierwszą z ogłoszonych aktywności było uruchomienie konkursu grantowego dla organizacji pozarządowych na działania z obszaru kultury i edukacji. Kolejnymi działaniami będą organizowane w Bonarce warsztaty dla dzieci przygotowane przez Dom Kultury Podgórze oraz darmowa dystrybucja wśród szkół podstawowych i przedszkoli specjalnie przygotowanej książeczki z podgórskimi legendami.
Patronat medialny nad wszystkimi wydarzeniami objęło Radio KRK FM. Relację z „Eksplozji trendów” zobaczyć będzie można w najbliższą niedzielę 23 marca o 11.35 w programie „Co za tydzień” na stacji TVN.
(Przemysław Zieliński)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.