Facebook Google+ Twitter

Małgorzata Nakonieczna laureatką I Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego w Sopocie

Grand prix pierwszego Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego zdobyła Małgorzata Nakonieczna. Nagroda publiczności przypadła Agacie Zakrzewskiej. W dniach 21-22 września rozstrzygnięto konkurs na interpretację piosenek artysty.

Festiwal Twórczości Wojciecha Młynarskiego / Fot. plakat Przedstawicielka organizatorów festiwalu, Agnieszka Labenz poinformowała PAP, że zdobywczynią grand prix w konkursie interpretacji piosenek Młynarskiego została Małgorzata Nakonieczna. Młoda artystka otrzymała w nagrodę 5 tys. zł ufundowane przez marszałka województwa pomorskiego.

Dwudziestoletnia zdobywczyni grand prix pochodzi z Kielc. Jest studentką II roku na Wydziale Artystycznym w Instytucie Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Jako wielbicielka twórczości Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego występowała z koncertami piosenek z Kabaretu Starszych Panów w projektach jazzowych na Międzynarodowym Festiwalu „ Kalejdoskop Form Muzycznych” w Sopocie.

Śpiewała z dużym powodzeniem również na wielu konkursach wokalnych w kraju i poza jego granicami. Jest zdobywczynią głównych nagród na festiwalach piosenki poetyckiej: OFPA w Rybniku, Radomiu, Oleśnie i literackiej im. Łucji Prus w Białymstoku, im. Kaliny Jędrusik w Częstochowie, im. Jonasza Kofty w Warszawie, Jeremiego Przybory w Kutnie, Jerzego Wasowskiego w Warszawie, Agnieszki Osieckiej w Niemodlinie.

Małgorzata Nakonieczna zdobyła także pierwszą nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Piosenki AL LEGRO. TRIBUTE TO SZPILMAN. W roku 2013 została nagrodzona na Festiwalu Pamięci Andrzeja Zauchy „Serca Bicie” w Bydgoszczy, na Festiwalu im. Bogusława Klimczuka w Kozienicach oraz na Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej w Toruniu, na którym również wyróżniono ją nagrodą specjalną RADIA RMF CLASSIC za interpretację z klasą.

Małgorzata kocha jazz. Zdobyła główną nagrodę na XXXVIII Międzynarodowym Festiwalu Jazzu Tradycyjnego Old Jazz Meeting “Złota Tarka” w Iławie. Występowała w telewizyjnych programach muzycznych. Jest zwyciężczynią „Szansy na sukces” z zespołem „Bajm” i Beatą Kozidrak, z którą zaśpiewała w Sali Kongresowej w Warszawie. Można było oglądać jej występy w ostatnim, muzycznym show “Bitwa na głosy”, w zwycięskiej drużynie Andrzeja Piasecznego.

Pierwszą nagrodę w konkursie zdobyła z kolei Dominika Barabas, wokalistka i multinstrumentalistka, drugą - Piotr Kosewski, a trzecią ex aequo - Agata Zakrzewska i Ewa Błachnio. Wyróżnienie przypadło w udziale Juliannie Dorosz, a nagrodę publiczności otrzymała Agata Zakrzewska.

Dominika Barabas ma już na swoim koncie między innymi następujące laury: Nagrodę Dziennikarzy, Nagrodę Publiczności, Nagroda Stowarzyszenia ZAIKS oraz Towarzystwa Polonica na 34 Przeglądzie Piosenki Aktorskiej w Wrocławiu, I miejsce XV konkursu “Pamiętajmy o Osieckiej” fundacji Okularnicy, “Nagrodę Specjalnę” Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej w Toruniu, I nagrodę, Nagrodę im. Wojciecha Bellona, oraz Nagrod Dziennikarzy na 44 Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie.

Piotr Kosewski jest już laureatem wielu konkursów piosenki. Otrzymał m.in. Grand Prix i I miejsce na VII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Aktorskiej Reflektor w Koszalinie, III miejsce na XXVIII Ogólnopolskich Spotkaniach z Piosenką Kabaretową w Ostrołęce oraz I miejsce na II Olsztyńskim Konkursie Musicalowym.

Ewa Błachnio jest od 13 lat związana z kabaretem Limo. Od lat kilku grywa na deskach teatralnych, realizując swoją miłość do dramatu i liryki – m.in. na scenie 21 Teatru Nowego w Krakowie i scenie teatralnej SAM w Gdyni.

Agata Zakrzewska jest tegoroczną maturzystką, absolwentka Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Grażyny Bacewicz w Warszawie - w klasie wokalu rozrywkowego. W październiku rozpoczyna studia na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego.

Największą pasją Agaty jest muzyka - zarówno śpiewanie, jak i gra na fortepianie, organach, komponowanie własnych utworów, a także słuchanie muzyki klasycznej, poezji śpiewanej, jazzu, rockowej i alternatywnej. Jest laureatką wielu ogólnopolskich festiwali zwłaszcza z gatunku piosenki literackiej i autorskiej między innymi: Festiwalu Twórczości im. Marka Grechuty - “Korowód” w Krakowie (” Nagroda dla obiecującego młodego artysty”), trzykrotną laureatką Festiwalu ” Moja Wolności” w Warszawie- piosenek Jonasza Kofty ( w tym roku dostała nagrodę ZASP-u za najlepszą interpretację piosenki Jonasza Kofty do wiersza ” Dobry sen” z własną muzyką), a także Festiwalu Piosenki Literackiej im. Łucji Prus w Białymstoku.

Agata Zakrzewska uwielbia śpiewać piosenki z głębokim, mądrym tekstem, a do takich właśnie zalicza między innymi teksty Jonasza Kofty, Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego. Miała szansę występować na scenie w duecie z Krzysztofem Cugowskim, Marylą Rodowicz oraz wielokrotnie z Alicją Majewską i Włodzimierzem Korczem, którego twórczość kompozytorską szczególnie sobie ceni.

Julianna Dorosz jest na IV roku w Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie oraz na Wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Śpiewała w półfinale 34. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Lubi grać na fortepianie, interesuje się białym śpiewem oraz poszukiwaniami własnego środka wyrazu w teatrze formy.

Konkurs na Interpretację Piosenek Wojciecha Młynarskiego odbył się 21 września br. w Zatoce Sztuki w Sopocie. Do konkursu wpłynęło 45 zgłoszeń, zaś w finale wzięło udział 11 wykonawców wyłonionych w dwustopniowych eliminacjach.

W ścisłej czołówce znaleźli się: Dominika Barabas, Agata Zakrzewska, Aleksandra Wylężek, Małgorzata Nakonieczna, Przemek Mazurek, Justyna Kunysz, Piotr Kosewski, Malwina Kalińska, Julianna Dorosz, Leszek Andrzej Czerwiński, Ewa Błachnio.

Rywalizację konkursową oceniało jury pod przewodnictwem Wojciecha Młynarskiego oraz publiczność. Wyniki ostateczne ogłoszono 22 września podczas Koncertu Galowego: Śpiewamy Młynarskiego.

Konkurs był główną częścią Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego. Na imprezę złożyły się także m.in. wystawy zdjęć pochodzących z archiwów artysty oraz okładek płyt głównego bohatera festiwalu. Goście mogli też obejrzeć pochodzące z archiwum TVP programy, w których występował Młynarski oraz posłuchać jego felietonów.

Organizatorem festiwalu była Fundacja Multidyscyplinarne Centrum Kulturalno-Artystyczne, która ma swoją siedzibę w Zatoce Sztuki w Sopocie. Główne punkty programu składające się na imprezę odbywały się w namiocie zbudowanym przy Zatoce Sztuki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Bardzo cenna inicjatywa. Piosenki Młynarskiego są ciągle aktualne. Cieszy mnie to, że następne pokolenie je ceni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratulacje dla laureatów - dobrze, że mamy tylu zdolnych młodych ludzi. Piosenek Wojtka Młynarskiego po prostu nie da się zapomnieć bo są wspaniałe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Odkąd pamiętam zawsze towarzyszyła mi obecność Wojciecha Młynarskiego jako poety, kompozytora i wykonawcy piosenek autorskich. Chyba nie wszyscy pamiętają, jak wspaniałą była piosenka Niedziela na Głównym (tat, tak nie ma już Dworca Główmego) oraz choćby słynna Jesteśmy na wczasach. Pan Wojciech jest również wspaniałym satyrykiem i artystą kabaretowym. W kawiarni Nowy Świat (też już tylko historia) występował w Kabarecie Dudek gdzie wykonywał m.in. piosenki W Polskę idziemy czy W co się bawić. Wspaniale, że Festiwal przypomiał piosenki, jakże poetyckie, w wykonaniu młodych artystów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Festiwal to dobry pomysł na popularyzację twórczości Młynarskiego, ale widzę, że także na wypromowanie zdolnej młodzieży. Gratuluję!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratulacje dla laureatów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.