Facebook Google+ Twitter

Małgorzata Sinica ogłosiła Alert: Harcerze dla Ukrainy

Naczelnik ZHP hm. Małgorzata Sinica ogłosiła w Związku Alert: Harcerze dla Ukrainy. Zaapelowała do harcerzy o pomoc dla Narodowej Organizacji Skautowej Ukrainy - Płasta.

 / Fot. WikipediaKażdy z nas składał przyrzeczenie, że będzie niósł chętną pomoc bliźnim - w przeddzień skautowego święta napisała hm. Małgorzat Sinica, Naczelnik ZHP - Dziś jest czas, kiedy ta pomoc jest potrzebna obywatelom Ukrainy, w tym również naszym Braciom – ukraińskim skautom. Wzywam harcerzy i instruktorów by włączyli się w organizowaną przez ZHP zbiórkę pieniędzy na rzecz Płasta – Narodowej Organizacji Skautowej Ukrainy, której efekt wymiernie pomoże w ich skautowej służbie. Służbie, którą pełnią na rzecz wszystkich poszkodowanych.

Ważne jest, by działania podejmowane na rzecz naszych Przyjaciół w Ukrainie odpowiadały na realne potrzeby tych trudnych chwil. Polecam więc każdorazowe uzgadnianie innych działań pomocowych z komisarzem zagranicznym ZHP - apeluje Druhna Naczelnik - W przededniu Dnia Myśli Braterskiej pokażmy, że solidarność i wsparcie dla świata skautowego ma także praktyczny wymiar i potrafimy skutecznie nieść naszą chętną pomoc.

Główna Kwatera ZHP jest w bieżącym kontakcie ze skautami na Ukrainie. Wiadomo, że kadra Płasta jest obecna na pierwszej linii wydarzeń w Kijowie i innych miastach zachodniej Ukrainy. Skauci pełnią służbę medyczną i pomocniczą, niosą pomoc wszystkim poszkodowanym. Skauci nie narzekają na brak środków opatrunkowych i lekarstw, natomiast potrzebne jest wsparcie finansowe dla poszkodowanych. Dlatego władze ZHP podjęły decyzję o zorganizowaniu zbiórki pieniędzy, które zostaną przekazane do Płasta.

Trwają już czynności zmierzające do zarejestrowania zbiórki pieniężnej, która prowadzona będzie przede wszystkim w euro i dolarach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

http://lwow100.zhp.pl/plast.html
....Płast powstał w 1911 roku, wkrótce po utworzeniu skautingu przez Roberta Baden-Powella. Już 12 kwietnia 1912 r. płastuni składali pierwszą płastową przysięgę we Lwowie. Wśród założycieli Płasta byli m.in.: dr Oleksandr Tysowskij, Petro Franko (syn Iwana Franko) oraz Iwan Czmało....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Grzegorzu, proszę przypomnieć zamach majowy, ale nie pod kątem politycznych walk, nawet nie pod kątem blisko czterystu zabitych, ale pod kątem niesionej przez harcerzy pomocy sanitarnej ofiarom po obu stronach tego sporu. Pańskie przypisywanie dzisiaj politycznych podtekstów skautowej służbie na majdanie jest chwytem poniżej pasa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jezus Maria i Józefie święty! Toż Płast nie jest żadnym normalnym harcerstwem, ale miejscem kultu Bandery i innych, jeszcze gorszych od niego zbrodniarzy z OUN-UPA. Sam ich widziałem parą razy w akcji, modlących się do Matki Boskiej, "aby ofiara żołnierzy Ukraińskiej Powstańczej Armii nie była daremna". Czytam i oczy przecieram... Chcociaż z drugiej strony, czemu się tu dziwić. Nasz kraj znów ogarnia samobójcze, rusofobiczne szaleństwo. Znowu ocena neutralna ode mnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.