Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

35384 miejsce

Mali piłkarze grają o Wembley

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2008-04-02 12:26

Dziś, 21 kwietnia, upływa termin rejestracji drużyn do VIII edycji Turnieju „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku. To największy w Polsce turniej piłki nożnej dla dziesięciolatków i młodszych dzieci. Patronat honorowy nad rozgrywkami objęli: Leo Beenhakker, UEFA – Program Grassroots, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ekstraklasa. Jednym z patronów medialnych jest redakcja serwisu Wiadomości24.pl.

 / Fot. www.zpodworkanastadion.plPo raz pierwszy dziecięcy turniej uzyskał wsparcie trenerów młodzieżowych reprezentacji Polski w piłce nożnej, którzy weszli w skład sztabu szkoleniowego turnieju. Uczestnicy tegorocznej edycji turnieju zagrają o nagrodę główną: Puchar Tymbarku oraz wyjazd na stadion Wembley. Na małych piłkarzy czekają też inne wspaniałe nagrody. Dodatkowo - każda z drużyn, która zgłosi się do turnieju, otrzyma piłkę, a 500 pierwszych trenerów – profesjonalny gwizdek.

Piłkarskie talenty na start


Turniej przeznaczony jest dla dziewcząt i chłopców w wieku do lat 10. Zdaniem Tomasza Zabielskiego, Koordynatora Turnieju z ramienia PZPN: - Turniej Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku to wielka promocja piłki. Dzięki takiej akcji mamy możliwość pokazania uzdolnionych dzieciaków klubom sportowym. Liczymy na to, że za parę lat w polskiej lidze czy reprezentacji będą grali zawodnicy z naszego turnieju. Organizatorem jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym – firma Tymbark.

Najlepsi mali piłkarze pilnie poszukiwani

 / Fot. www.zpodworkanastadion.pl
Oprócz edukacji dzieci poprzez sport, turniej ma na celu odkrywanie piłkarskich indywidualności. Dlatego też, w ramach VIII edycji, został powołany specjalny sztab szkoleniowy, w skład którego weszli doświadczeni trenerzy młodzieżowych reprezentacji Polski w piłce nożnej: Radosław Mroczkowski, Dariusz Wójtowicz, Michał Globisz i Andrzej Zamilski. Zdaniem Michała Globisza: - Im wcześniej młody piłkarz zacznie prawidłowo się szkolić, tym szybciej stanie się dobrym piłkarzem. No i przede wszystkim - świeże powietrze, ruch, obcowanie z rówieśnikami sprawia, że ten młody człowiek będzie nie tylko dobrym piłkarzem, ale i zdrowym, dobrym człowiekiem. Sztab szkoleniowy turnieju będzie towarzyszyć małym piłkarzom na różnych etapach rozgrywek, obserwować mecze, udzielać trenerskich wskazówek m.in. w trakcie półfinałów, wielkiego finału.

Jerzy Engel, przewodniczący PZPN-owskiego Wydziału Szkolenia, były trener reprezentacji, mówi: - Każda rywalizacja, tak jak i ten wspaniały turniej, daje szansę na wyłonienie fantastycznych talentów. Talentów w Polsce jest bardzo dużo, problem w tym, by umieć poprowadzić później te talenty do mistrzostwa sportowego. Dariusz Czech, prezes Tymbark S.A. dodaje: - Cieszę się, że firma Tymbark, poprzez zaangażowanie w turniej, może przyczynić się do realizacji piłkarskich marzeń i wesprzeć młode talenty w drodze ku wymarzonemu celowi.

Małym piłkarzom kibicuje także Mezo. Jego piosenka "Z podwórka na stadion", będzie rozbrzmiewała podczas wszystkich etapów rozgrywek. - Bądź aktywny, podejmuj inicjatywę i walcz do końca - to przesłanie, które kieruje do uczestników tegorocznej edycji. Trenerzy zwycięzców poprzedniej edycji turnieju, twierdzą zgodnie, że: - Turniej "Z podwórka na stadion" o Puchar Tymbarku jest szansą na grę i zaistnienie dzieci, które lubią i chcą grać w piłkę, ale na co dzień nie mają zbyt wielu możliwości, żeby trenować.

Zgłoszenia drużyn


21 kwietnia upływa termin rejestracji drużyn. Trenerzy lub nauczyciele w.f. powinni zgłaszać 12 osobowe drużyny dziewcząt lub chłopców, wysyłając formularz zgłoszenia: przez Internet (plik do pobrania ze strony www.zpodworkanastadion.pl lub www.uks.info.pl), pocztą tradycyjną bezpośrednio do Działu UKS przy PZPN, ul. Miodowa 1, 00-080 Warszawa
lub faksem do działu UKS przy PZPN, nr (22) 625-38-86.
Każda drużyna, która zgłosi się do Turnieju, otrzyma piłkę, a pierwszych 500 trenerów – profesjonalny gwizdek Fox.

Gramy przez 5 miesięcy w roku


Rozgrywki rozpoczną mecze na etapie gminnym, powiatowym. Najlepsze drużyny z powiatów zagrają w finałach wojewódzkich, które będą wielkim wydarzeniem piłkarskim w każdym z regionów (od 26 maja do 13 czerwca). Najlepsze drużyny z poszczególnych województw wyjadą na wakacyjne obozy półfinałowe, a ich zwycięzcy spotkają się w Wielkim Finale w Krakowie, w dniach 12 – 14 września. Najlepsi: jedna drużyna chłopców i jedna drużyna dziewcząt w nagrodę otrzymają Puchar Tymbarku oraz pojadą na Wembley.

 / Fot. www.zpodworkanastadion.plTurniej rozgrywany jest na podstawie przepisów gry w piłkę nożną, zgodnie z regulaminem Turnieju i obowiązującymi postanowieniami PZPN. Na każdym szczeblu zwyciężyć i awansować do kolejnego etapu mogą: jedna drużyna dziewcząt i chłopców. Zawodnicy słabszych zespołów mają jednak możliwość wzięcia udziału w kolejnych szczeblach rozgrywek – trener zwycięskiej drużyny może dobrać do swojej reprezentacji 5 zawodników innych zespołów. Dzięki temu Turniej przyczynia się do wyłaniania piłkarskich talentów, bo w ogólnopolskim finale triumfować może zawodnik, którego drużyna odpadła już na etapie gminnym.

Patronat medialny nad Turniejem objęli: dziennik "Polska", "Piłka Nożna", "Świat Przygód z Hugo", "Polska Dziennik Łódzki", "Polska Dziennik Bałtycki", "Polska Gazeta Krakowska", "Polska Gazeta Wrocławska", "Polska Dziennik Zachodni", "Polska Głos Wielkopolski", "Polska Gazeta Opolska", Radio VOX, www.wiadomosci24.pl; www.naszemiasto.pl, www.interia.pl; www.wychowaniefizyczne.pl, www.interklasa.pl, www.e-boisko.pl

Turniej „Z podwórka na stadion” organizowany jest od 2001 r. W pierwszych edycjach rozgrywany był na etapach gminnym, powiatowym i wojewódzkim - kończył się obozami sportowymi, podczas których wygrywały najsilniejsze reprezentacje wojewódzkie. W 2005 r. formuła turnieju została wzbogacona o finał ogólnopolski. Zaangażowanie w 2007 r. sponsora – firmy Tymbark pozwoliło wzbogacić ofertę Turnieju oraz zaoferować dodatkowe działania. Powstała także strona internetowa www.zpodworkanastadion.pl, a Mezo, czołowy polski hiphopowiec, napisał hymn turnieju. W ubiegłorocznej edycji wzięło udział ponad 16 tys. dziewcząt i chłopców z całej Polski. Zwycięzcy pojechali na Camp Nou.

Szczegółowe informacje o Turnieju znajdują się na stronach: www.zpodworkanastadion.pl oraz www.uks.info.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Wybicie się w tej dyscyplinie sportu, jest horrendalnie trudne. Takie turnieje ułatwiają całą sprawę :)
Plus dla autora !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus za świetną zapowiedź turnieju. To jest szansa dla młodych graczy na pokazanie swoich umiejętności. Najważniejsze jest to, że zawodnik z przegranej drużyny będzie miał szansę dalszej gry:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus. Konkretnie i na temat.

Bardzo miło wspominam takie turnieje za dzieciaka :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.