Facebook Google+ Twitter

Mali studenci wrócą na Politechnikę Łódzką

Od 2 września ruszają zapisy na Łódzki Uniwersytet Dziecięcy. W tym roku mali studenci oprócz udziału w zajęciach będą przeprowadzać eksperymenty i wsiądą do rajdowego samochodu.

Podczas poprzedniej edycji ŁUD studenci wykazywali ogromny apetyt na wiedzę. / Fot. Krzysztof Ostanówko"Dlaczego samochód jedzie?", "Biblioteka w komórce", "Ekologia - czy masz o tym zielone pojęcie?", "Kamienie nie z tej Ziemi", "Czy krew krąży czy płynie?" - wykładów na te właśnie tematy wysłuchają od października studenci Łódzkiego Uniwersytetu Dziecięcego.

Nowością wprowadzoną w semestrze zimowym będą ćwiczenia praktycznie. Do małych żaków przyjedzie auto rajdowe Politechniki Łódzkiej. - Studenci będą mogli je zobaczyć, wsiąść, pooglądać - opowiada Anna Janicka, pomysłodawczyni ŁUD. - Podczas ćwiczeń z fizyki dzieci będą przeprowadzały doświadczenia.
W poprzednim semestrze oprócz wykładów studenci zwiedzili siedzibę radia Żak i bibliotekę. Każdy uczestnik wykładów miał swój indeks, do którego zbierał pieczątki potwierdzające udział w wykładach. Podczas ostatniego wykładu uczeń posiadający przynajmniej trzy stempelki otrzymał dyplom i czapeczkę, którą, podobnie jak koledzy, podrzucił, ciesząc się z zakończenia semestru letniego.

Rektor Politechniki Łódzkiej profesor Jan Krysiński, podczas zeszłorocznej inauguracji ŁUD. / Fot. Krzysztof OstanówkoPierwszy wykład w semestrze zimowym poprowadzi 18 października profesor Jan Krysiński, który wygłosi prelekcję na temat "Dlaczego samochód jedzie". To właśnie za kadencji prof. Krysińskiego (od września rektorem PŁ jest prof. Bielecki) powstał Łódzki Uniwersytet Dziecięcy. W semestrze letnim udział w zajęciach wzięło 560 dzieci (dwie grupy po 280 studentów), tyle samo miejsc czeka w tym roku.

Przed pierwszą edycją ŁUD wolontariusze przeprowadzali symulacje, które miały za zadanie bezpieczne wprowadzenie dzieci, rozdanie indeksów i wyjście z auli bez zamieszania. Wolontariuszy było sześćdziesięciu, głównie studentów Wydziału Organizacji i Zarządzania ale pomocy nie odmówili prorektor ds. nauki, prof. Ireneusz Zbiciński, dr Marek Sekieta, prodziekan ds. studenckich wydziału OiZ, Błażej Feret, dyrektor biblioteki PŁ ani dr. hab. inż. Krzysztof Jóźwik, prorektor ds. kształcenia. Podobnie jak w zeszłym roku, wszystkie wykłady będą transmitowane w internecie. / Fot. Krzysztof Ostanówko

Zapisy na kolejną edycję ŁUD rozpoczną się 2 września, od godziny 8. W tym roku odbędą się jedynie przez internet. Formularz zgłoszeniowy pojawi się na stronie www.lud.p.lodz.pl. Uczęszczać na zajęcia mogą dzieci w wieku 7 - 12 lat. Opłata za studiowanie pozostaje bez zmian - 30 zł, zajęcia dodatkowe (ćwiczenia) dla grupy piętnastu chętnych będą dodatkowo płatne 15 zł. Dzieci, które uczestniczyły w poprzednim semestrze mogą również starać się o przyjęcie w tym roku.

Natomiast te, które w poprzednim semestrze nie dostały się z powodu braku miejsc będą automatycznie wpisane na listę studentów. Osoby, którym się nie uda dostać na sale wykładowe, będą mogły oglądać wykłady w internecie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Dzieciaki otrzymują zaliczenia zaraz po zakończeniu wykładu, ponieważ jest tam dużo wolontariuszy - idzie to bardzo sprawnie :)
Też się cieszę, że ta inicjatywa przetrwała i dodatkowo się rozwija :)
Mam nadzieję, że znowu mi się uda zapisać syna, który bardzo sobie chwalił zeszłoroczne wykłady i wizytę w bibliotece oraz w radiu Żak.

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) Fajna inicjatywa. Dobrze, że ją kontynuują i w tym roku :-) Bo czasem są takie jednorazowe akcje :-/
Poza tym widzę tam dwóch znajomych, których już nie ma w Łodzi - z Radia ZET i TV Puls...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe, czy po zaliczenia dzieciaki stoją też w długich kolejkach, czekając nocami pod uniwersytetem :)

(+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.