Facebook Google+ Twitter

Malkontenta uwag kilka

Przeczytałem tekst Pawła Nowackiego „Droga do bloga? - polemika redaktorska” i pozwolę sobie się z nim nie zgodzić. A moje przemyślenia zaprezentowałem poniżej.

Jestem tutaj od ponad dwóch lat. Pisuję, ostatnio mniej, artykuły, komentuję wypowiedzi innych, wypowiadam się na forum. Słowem - udzielam się. Pamiętam kiedy zaczynałem. Pisaniu pierwszego artykułu towarzyszyła pewnego rodzaju euforia. Nie chodziło o to, że pisanie było dla mnie nowością, w końcu zajmuję się tym już parę lat. Miałem poczucie, że uczestniczę w czymś, jak na ówczesne czasy, w Polsce nowym. Była mowa o promocji regionów, swojej małej ojczyzny. Na łamach Wiadomości24.pl zapewniano, że nie tylko przecież Krakowem, Warszawą czy Wrocławiem Polacy żyją. Okazuję się jednak, że żyją.

Prawda jest taka, że jeśli w Twojej małej miejscowości, miał miejsce napad na bank czy przykładowo znaleziono zwłoki bez głowy, masz gwarancję, że ktoś Twoim artykułem się zainteresuje. Jeśli chcesz promować swoją małą ojczyznę – zapomnij. Przelotne zainteresowanie małej grupy ludzi, to wszystko na co możesz liczyć. Większość i tak woli czytać tematy polityczne (bo w komentarzach można się wyżyć, nie zawsze co prawda intelektualnie), albo artykuły dotyczące miast, które bez patrzenia na mapę, można
na niej wskazać. Wraz więc z upływem czasu, euforia przechodzi w marazm. Bo skoro zainteresowania nie ma, więc po co się starać?

Media to Wy! (nie My)


Tym to hasłem, od dłuższego czasu Paweł Nowacki, próbuje przekonać wszelkiej maści malkontentów, że jednak warto pisać dla Wiadomości24.pl. Bo tu czasem jak ten słowik wyskoczy, ktoś kogo nagle zacytują większe portale w tym kraju. A więc można, są sukcesy. Ktoś nas jednak słucha i czyta. Media to Wy! - słyszymy. Tylko, że np. Pudelka też się cytuje.

Nie czarujmy się, myślę, że dziennikarstwo obywatelskie dalej w Polsce traktowane jest z przymrużeniem oka. Bo media to wcale nie My, tylko Wy. Korporacje, które stać na założenie sobie radia, telewizji czy portalu i de facto sterowanie informacją. Newsem, który ważne, żeby miał dużą poczytność, bo to cieszy prezesa i jest szansą na podwyżkę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (17):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 16.06.2009 13:16

+

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 08.06.2009 15:29

powtórzę za p.Alicją, że" tekst Autora jest sam w sobie słusznym komentarzem opisanego zjawiska..."
... i dodam, że ponieważ jest tak jak jest - nie przewiduję dla b.dobrze napisanego tekstu pana Pawła Mazura - roli newsa tu, na tym portalu.... a szkoda.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piszę, natomiast w tym momencie będę miał jeszcze inne zobowiązania, jeśli idzie o pisanie, gdzie indziej, więc nie wiem jak wyrobię się z czasem;]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Uff. a wiec jednak żyjesz.
Nie chodzi o polemikę.
A tak apropos. Pisz. udowodnij , że naczelny Cie nie pożarł ;)) Żartuję....Miałes ostatnio sporo przeżyć. Rozumiem. że nie chcesz akurat o nich pisać, Chociaż problematyka jest bardzo tutaj głośna gdyż w Paryżu bezdomni nie chca iść do noclegowni spać. Siłą ich się tam zawozi.
Ale czyżby brakowało tematów. To ja mam z tysiaąc. Moge oddać za darmo. Newsów i i innych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

wiesz, ja podejmował polemiki nie będę, bo to właśnie jest moje zdanie, które przekazałem ;]

Komentarz został ukrytyrozwiń

spadł do piwnicy. A naprawdę wart pogaduchy.
Witam Naczelnego. jakoś Paweł autor, wsiąkł. hmmmm i nie podejmuje nikt ze mną dyskutek, czyli albo ja kiepski temat dorzucam, albo ludzie "siemmbojom".
A mówiłam przecież , że Naczelny nie krodyl, a W 24 nie Nil,

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co to znaczy spadł? przecież jest w serwisie... można go odnaleźć bez kłopotu. Materiał ma ponad 48 godzin...

Komentarz został ukrytyrozwiń

SZkoda , że temat spadł.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mnie się wydaje, jednak Pawle, że newsy by się znalazły. Ale właśnie brak profesjonalizmu powoduje nieumiejtnoś "robienia newsów".
przecież z każdej Info Agencyjnej jak poszperasz , możesz zrobić super newsa. Ale trzeba umieć. Boleję , że nie umiem. Dlatego obywatelscy chcą pisać felietony. Bo takie pamiętnikowe i bloggowe arty są łatwe . niczym wypracowanie maturalne. Trochę przesadziłam, używając eufemizmu, nie chciałam nikogo obrazić ani urazić.
News a nie pisze się jak strzelić z palca. News wymaga pracy. wreyfikacji, rzetelności, aby nie zawieść wiarygodności. By nie puszczać "kaczek" dziennikarskich niezamirzonych.

pozdro

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pozostawię bez swojego komentarza, ponieważ uważam, że tekst Autora jest sam w sobie słusznym komentarzem opisanego zjawiska.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.