Facebook Google+ Twitter

Mało apetyczna promocja

  • Piotr B
  • Data dodania: 2007-10-27 16:30

Podczas gdy na świecie toczy się dyskusja nad kwestią zagrożeń, związanych z narastającym uzależnieniem młodych ludzi od komputera, w Polsce firma, produkująca chipsy Lay's appetite, stosuje mało etyczne sposoby na promocję swego produktu:

komputer / Fot. fot.P.Bugaj"Przed komputerem spędzasz dużo czasu: surfując w necie, czatując ze znajomymi lub grając w gry. Kiedy dopada Cię mały głód nie masz czasu przerwać tego, co właśnie robisz" "Teraz Lay's Appetite wprowadza specjalną paczkę Kompaka w dwóch smakach (...) Dzięki bocznemu otwarciu paczki masz lepszy dostęp do ulubionych chipsów. Surfuj w necie z Lay's Appetite Kompaka"

Taką zachętę znaleźć można na nowej paczce chipsów Lay's. Zaskakujące jest tu zderzenie pomiędzy alarmującymi doniesieniami medialnymi na temat pogarszającego się stanu zdrowia (fizycznego i psychicznego) młodych użytkowników komputerów, a wykreowanym przez autorów tekstu, pozytywnym obrazem osoby, która nie ma czasu na ruszenie się od klawiatury (bo właśnie surfuje w necie, czatuje lub "gra w gry").

Postępujące uzależnienie od komputera, wady postawy, otyłość, pogorszenie wzroku, zaburzenia w odróżnianiu świata wirtualnego od realnego - oto niektóre następstwa zbytniego zżycia z klawiaturą i monitorem. Na świecie coraz większą popularność zdobywają poradnie psychologiczne dla osób uzależnionych od komputera.

Jednakże pomysłodawcy wyżej przedstawionej kampanii promocyjnej, kierują się najprawdopodobniej starym angielskim porzekadłem: "business as usual" i... interes się kręci. Poza tym, surfowanie w necie, czatowanie ze znajomymi czy granie w gry, to rzeczywiście zajęcia tak absorbujące, że ciężko znaleźć czas na podniesienie swych "czterech liter" i przetransportowanie ich w kierunku kuchni. Ja osobiście spróbuję zdobyć się na taki wysiłek, bo zaczynam odczuwać mały głód, a nie mam akurat pod ręką wygodnej paczki z chipsami. Smacznego!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Komputer - oprócz tego, że jest wspaniałym wynalazkiem - stanowi też jedno z największych zagrożeń (przez nieodpowiednie użytkowanie). Im szybciej to dostrzeżemy, tym lepiej. Dobrze, że zwracają na to uwagę także młodzi ludzie. (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

dobre - plusior

Komentarz został ukrytyrozwiń

no no ... Plus za temat.

Zero etyki, ale reklama na pewno przyciągnie uwagę wielu komputeromaniaków ;(

Komentarz został ukrytyrozwiń

+
Komputer i chipsy to recepta na otyłość dzieci i młodzieży! Żeby reklama promowała niezdrowy tryb życia i niezdrowe nawyki żywieniowe równoczesnie - to już za dużo. Napiętnować!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 27.10.2007 17:14

(+) Dobra robota...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po prostu fajne, no i miło, że wychwyciłeś i zwróciłeś uwagę na szkodliwą reklamę giganta.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.