Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7787 miejsce

Mało znani mistrzowie

W naszym kraju panuje taka dziwna moda. Wszyscy, no prawie wszyscy, interesują się piłką nożną, a innymi dyscyplinami tylko wtedy, kiedy sami je uprawiają. Sytuacja zmienia się, kiedy w jakiejś niepopularnej dyscyplinie nasz rodak zaczyna odnosić sukcesy.

Taka kolej rzeczy jest przeważnie, nie twierdzę, że zawsze. Sytuacja jednak zmienia się, kiedy jakiś Polak zaczyna odnosić sukcesy w dyscyplinach, o których Polacy słyszeli, ale kiedy widzieli je w telewizji, to przełączali na inny kanał.

Niby, po co oglądać coś, w czym nie występuje żaden nasz, a jeśli nawet to i tak jest kiepski, więc lepiej przełączyć na mega hit w TVN czy inny film.

Tak było w przypadku skoków narciarskich dopóki Adam Małysz nie zaczął odnosić sukcesów.
Z Formułą 1, dopóki nie pojawił się w niej Robert Kubica. Z piłką ręczną, póki nie wywalczyliśmy wicemistrzostwa Europy i z wieloma innymi dyscyplinami.

Zastanowicie się pewnie, czemu ja w ogóle o tym piszę? Czy chce skrytykować Polaków, że mają wąskie horyzonty sportowe? Nic podobnego, piszę o tym, żeby uzmysłowić nam wszystkim, że mamy mistrzów świata, Europy, wicemistrzów i wielu zdolnych sportowców, o których powinno się pisać, mówić i doceniać ich sukcesy. Żebyśmy mogli być z nich dumni.

Jednym z takich mało znanych mistrzów jest niewątpliwie, Przemysław Ziemnicki. Kickboxer z KS Piaseczno, a obecnie trener własnej grupy kickboxerów TORO.

Swoją przygodę z Kickboxingiem rozpoczął w 1995 roku, a rok później już startował w zawodach. W 1997 roku na Mistrzostwach Polski młodzieżowców zwyciężył po raz pierwszy.

Przez czternaście lat uprawiania tego sportu, Przemek osiągnął najważniejsze tytuł w kickboxingu: W roku 2008 zdobył wicemistrzostwo Europy w light-contact. Następnie, brązowy medal mistrzostw Europy w full-contact w tym samym roku.

Wybrane dla Ciebie:


Zobacz inne materiałyKomentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.