Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19984 miejsce

Małopolska innowacyjność w internecie

Centrum Innowacji i Transferu Technologii Uniwersytetu Jagiellońskiego przygotowuje dla swojej uczelni katalog, który będzie zawierał możliwe do wykonania przez naukowców badania, ekspertyzy i szkolenia.

Logo Centrum Innowacji i Transferu Technologii Uniwersytetu Jagiellońskiego / Fot. CITTRUJest to krok jaki wykonają naukowcy w kierunku przedsiębiorców, którzy byliby zainteresowani takimi usługami świadczonymi przez uniwersytet. Niedawno w krakowskim magistracie odbyła się konferencja pt. "Przezwyciężanie barier przedsiębiorczości", podczas której przedsiębiorcy i naukowcy sformułowali tezę, że nie ma platformy, która umożliwiałaby kontakt między środowiskiem biznesu a nauką.

Baza danych będzie również obejmować będzie projekty badawcze naukowców, które mogą doprowadzić do wyników możliwych do wdrożenia i wykorzystania jako produkt biznesowy.

Jak na razie swoje oferty mogą składać pracownicy naukowi Uniwersytetu Jagiellońskiego, dzięki umieszczonemu na stronie internetowej CITTRU formularza zgłoszeniowego. Pracownicy CITTRU zdają sobie sprawę, że nie każdy naukowiec posiada odpowiednie umiejętności do sformułowania oferty swoich badań, ekspertyz czy szkoleń, dlatego oferują swoją pomoc przy jej konstrukcji. Zapewnią również oprawę graficzną oraz promocje katalogu wśród przedsiębiorców, którzy mogliby być nimi zainteresowani.

To nie pierwszy taki katalog w Krakowie. W połowie października Centrum Transferu Technologii Politechniki Krakowskiej przygotowało stronę internetową www.innowacje.malopolska.pl na której są dostępne trzy bazy danych dotyczące innowacyjności. W bazach można przeszukiwać innowacyjne projekty realizowane w Małopolsce od 1995 r., szukać ofert współpracy z różnych dziedzin nauki i techniki z całej Europy oraz bazę tłumaczeń, które zawiera dokumentację dotyczącą składania wniosków wniosków programach ramowych. Na tej stronie internetowej znajduje się również forum dyskusyjne, w ramach, którego można wymienić się doświadczeniem wśród osób zainteresowanych tematyką innowacyjności.

Przydatne adresy www:
Centrum Innowacji i Transferu Technologii Uniwersytetu Jagiellońskiego
Centrum Transferu Technologii Politechniki Krakowskiej
Innowacje Małopolska - Bazy danych

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.