Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9778 miejsce

MAŁOPOLSKA KARTA AGLOMERACYJNA

Wtorek 1 grudnia był nie tylko ważnym dniem dla małopolskiej aglomeracji, ale też historycznym dniem z uwagi na wejście w życie działalność Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej.

Pan Jacek Krupa Marszałek Województwa Małopolskiego prezentuje kartę. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków 14 grudnia wchodzi nowy Jedna ze stron karty. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków kolejowy rozkład jazdy, obowiązujący w całej Polsce. Od niedawna na terenie Małopolski powstał głównie z inicjatywy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego powstał nowy regionalny przewoźnik kolejowy o nazwie Koleje Małopolskie, której Prezesem został Pan Ryszard Rębilas.

Nowy przewoźnik najpierw obsługiwał nowoczesnym taborem pasażerskim przewozy pasażerskie na trasie Kraków Główny Wieliczka – Kraków Główny. Po remoncie trasy Kraków – Główny – Lotnisko Balice trasa została powiększona i teraz bez przesiadek można z Lotniska Balice przez Kraków – Główny – dojechać do Stacji Wieliczka Kopalnia.

Prezentacja karty. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków Z nowym rozkładem Pan Jacek Krupa Marszałek Małopolski i Pan Grzegorz Sapoń Dyrektor Departamentu Transportu i Komunikacji UMWM. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków w dniu 14 grudnia wchodzi nowe połączenie pasażerskie na trasie Kraków-Miechów, Sędziszów. Ale tonie koniec planowanych kolejnych tras nowego przewoźnika jak z Trzebini do Krakowa i w kierunku Tarnowa oraz po zakończeniu budowy nowej linii kolejowej tzw. Łącznika Kraków Zabłocie – Kraków Krzemionki, która ma się zakończyć w 2017 uruchomiona zostanie kolejna linia z Krakowa do Zatora przez Skawina. Sprzedało by się aby nowy regionalny przewoźnik docierał do Zakopanego i w kierunku północny Województwa Małopolskiego.

Co daje uruchomieni Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej dla Małopolan i turystom oto cytuje fragment informacji z Urzędu Marszałkowskiego:
… Małopolska Karta Aglomeracyjna to zintegrowany bilet umożliwiający korzystanie z różnych środków transportu w Małopolsce, a w przyszłości także z innych usług – np. biletów wstępu do muzeów…

… za pomocą aplikacji mobilnej użytkownicy systemu MKA będą mogli dokonywać zakupów usług transportowych w postaci:

• biletów zintegrowanych (połączony bilet kolejowy z komunikacją miejską w Krakowie i/lub Tarnowie) – bilety okresowe,
• biletów kolejowych (na pociągi poruszające się po trasach Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej obsługiwanej przez Spółki Koleje Małopolskie i Przewozy Regionalne)
• biletów okresowych, strefowych, jak i jednorazowych (dzięki tzw. t-portmonetce),
• biletów komunikacji miejskiej w Krakowie i Tarnowie (bilety okresowe)
• rezerwacji miejsca parkingowego na pierwszym parkingu Park & Ride zarządzanym
z poziomu systemu MKA, który wybudowany został w Tarnowie.

… Uruchomienie systemu MKA przebiega w dwóch etapach. Od 14 grudnia br. użytkownicy będą mogli skorzystać z:
• usług transportowych w komunikacji miejskiej w Tarnowie,
• usług transportowych w komunikacji miejskiej w Krakowie,
• usług transportowych kolejowych realizowanych na trasach Szybkiej Kolei

Aglomeracyjnej przez Koleje Małopolskie i Przewozy Regionalne, tj. Kraków Lotnisko/ Airport – Kraków Główny – Wieliczka Rynek-Kopalnia; Kraków – Miechów/Sędziszów; Trzebinia – Kraków Główny – Tarnów.
• usług parkingowych Czerwone Maki, na takich samych zasadach jak dla użytkowników Krakowskiej Karty Miejskiej (KKM),
• wypożyczenia rowerów miejskich w Krakowie, na takich samych zasadach jak dla użytkowników KKM… .

Sama karta jest bezpłatna i można ją zamówić za pośrednictwem portalu mka.malopolska.pl lub udać się do Punktu Obsługi Klienta w Krakowie, ul. Krakowska 7

(zdjęcia i materiał jest chroniony prawem autorskim)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Dzięki Czechowskiemu wiem duzo co sie dzieje w Krakowie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.