Facebook Google+ Twitter

Małopolska: Liderka listy PO do europarlamentu chce zmienić nazwisko

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-27 11:57

Chce figurować na listach wyborczych jako Róża Thun, a nie jako Róża Maria Graefin von Thun und Hohenstein. Róża Thun - liderka listy PO w wyborach do europarlamentu z okręgu małopolsko-świętokrzyskiego apeluje do Państwowej Komisji Wyborczej o zmianę decyzji, w wyniku której będzie figurować na listach wyborczych pod długim nazwiskiem.

Różą Thun podkreśliła, że nie osądza decyzji PKW, ale odkąd wyszła za mąż występuje pod skróconą formą nazwiska. Jej pełne nazwisko, jak powiedziała, znane jest przede wszystkim w urzędach. Dodała, że ma z nim problemy przykładowo przy zakupie biletu lotniczego, bowiem nigdzie nie ma takich rybryczek, aby wszystko się zmieściło.

Róża Thun dodała w rozmowie z Radiem Kraków, że chciałaby jedynie, by wyborca nie miał problemu ze znalezieniem jej na karcie wyborczej. Rozumie, że PKW trzyma się mocno pewnego przepisu, ale zwraca uwagę na "ducha" wyborów i chciałaby, aby wyborcy wiedzieli, z kim mają do czynienia.
Róża Thun ma nazwisko po mężu, który jest dalekim kuzynem z książecego austro-niemieckiego rodu zamieszkującego Morawy.

Róża Thun ma w południe ogłosić list otwarty do Państwowej Komisji Wyborczej w obronie prawa Wyborcy do rzetelnej informacji. Ostateczny termin rejestracji list wyborczych w wyborach do Parlamentu Europejskiego upływa jutro.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.