Facebook Google+ Twitter

Małopolska po ulewach. Najgorzej w Dobczycach i Barcicach

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2009-08-24 08:33

Zalane piwnice, domki letniskowe, sklepy, stacja benzynowa, zniszczone uprawy i sprzęt - to efekt oberwania chmury nad Dobczycami. W gminie Nowy Sącz podtopionych jest około 30 budynków w Barcicach i Barcicach Dolnych oraz w Starym Sączu.

Wielka woda w Dobczycach już opada, czas na szacowanie strat - a te sięgnąć mogą kilku milionów złotych. Pomoc mieszkańcom zadeklarowały władze gminy. Marcin Pawlak, burmistrz Dobczyc przypomniał, że nie w każdym domu jest wodociąg, dlatego jednym z priorytetów jest ustalenie, czy potrzebna jest dezynfekcja studni. Przy pompowaniu wody i czyszczeniu studni specjaliści ocenią, czy woda jest odpowiedniej jakości. Władze chcą także możliwie szybko oszacować straty i udzielić poszkodowanym pomocy finansowej.

W Dobczycach deszcz lunął po północy z soboty na niedzielę i padał wiele godzin. Wiele ulic zamieniło się w rwące potoki. Po intensywnych opadach woda zalała także drogę z Myślenic do Gdowa. Z powodzią walczy 150 strażaków z 30 jednostek. Mimo że sytuacja jest już opanowana, a nad miasteczkiem pojawiają się przejaśnienia, to nadal położenie wielu mieszkańców jest dramatyczne. Zygmunt Dudek z OSP Dobczyce powiedział, że najbardziej zalany został odcinek od mostu do ronda i w stronę Dziekanowic. Tam sytuacja jest najgorsza ze względu na nisko położone domy. Tylko do południa strażacy z OSP wyjeżdżali ponad 120 razy.

Więcej: Gazeta Krakowska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.