Facebook Google+ Twitter

Małopolska policja wypłaci nagrodę za informacje o skradzionym napisie z Auschwitz

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-13 15:54

W przyszłym tygodniu policja wypłaci nagrodę dla informatorów, którzy pomogli w odnalezieniu historycznego napisu, skradzionego w grudniu z bramy obozu w Oświęcimiu.

Policja nie ujawnia żadnych szczegółów na temat informatorów, wiadomo, że chodzi o dwie osoby, mieszkające w Polsce. Dostaną łącznie 115 tysięcy, po połowie. Procedura wypłaty przeciąga się, bo część pieniędzy - 100 tysięcy - pochodzi z budżetu ministra kultury, i policja musi uzgodnić z nim szczegóły procedury.

Młodszy inspektor Dariusz Nowak, rzecznik prasowy małopolskiej policji, powiedział, że rozmowy w tej sprawie dobiegają końca. Decyzja o tym, w jaki sposób pieniądze zostaną odebrane należy do osób, którym się nagroda należy. Rzecznik podkreśla, że policja zapewnia informatorom bezpieczeństwo i pełną anonimowość.

Pozostali fundatorzy nagrody to małopolski komendant policji i osoby prywatne. Napis "Arbeit macht frei" został skradziony z Muzeum Auschwitz w grudniu, policja odnalazła go już trzy dni później, właśnie dzięki informacjom dwóch osób. Teraz napis badają technicy kryminalistyczni, badania dobiegają końca, i w najbliższych dniach pamiątka wróci do Muzeum.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.