Facebook Google+ Twitter

Małopolska: policjanci uratowali chłopca

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-30 13:27

Dwaj policjanci z komisariatu w Słomnikach w Małopolsce zostali nagrodzeni za uratowanie życia czteroletniemu Piotrusiowi. Sierżant Andrzej Śliwa i młodszy aspirant Michał Węgorzewski wynieśli chłopca z płonącego domu. Ogień uwięził rodzinę na poddaszu dwupiętrowego budynku. Wszystkie drogi ucieczki były odcięte. Policjanci przyjechali na miejsce jako pierwsi i ryzykując życiem i zdrowiem , dostali się na dach, a następnie wyciągnęli czterolatka przez okno.

Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie - Andrzej Rokita wręczył funkcjonariuszom nagrody pieniężne i pogratulował im odwagi. Komendant dziękował im również za to, że zrobili coś co wykraczało poza ich obowiązki służbowe.

Policjanci wspominali, że najbardziej dramatycznym momentem akcji była chwila, w której mieszkańcy uwięzieni w płonącym domu zaczęli krzyczeć, a jednocześnie z wnętrza wydobywały się smugi dymu.
Funkcjonariusze otrzymali też podziękowania od rodziny uratowanego chłopca i straży pożarnej, która ewakuowała pozostałych mieszkańców.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.