Facebook Google+ Twitter

Małopolska. Są pierwsze decyzje abolicyjne

Małopolski Urząd Wojewódzki wydał pierwsze decyzje abolicyjne. Do tej pory na biurka urzędników trafiły 34 wnioski.

Konferencja poświęcona abolicji. Zdjęcie archiwalne / Fot. Sławomir OstrowskiOd stycznia 2012 roku w Polsce obowiązuje ustawa abolicyjna. Oznacza to, że niektórzy cudzoziemcy przebywający w naszym kraju nielegalnie mogą zalegalizować swój pobyt. - Abolicja ma być szansą na legalizację pobytu w Polsce i rozpoczęcie nowego życia - tłumaczy Ewa Piechota, rzecznik prasowy Urzędu ds. Cudzoziemców.

Zgodnie z tą ustawą w tym tygodniu Małopolski Urząd Wojewódzki wydał pierwsze decyzje abolicyjne. Obie są pozytywne. Pierwszymi osobami, które skorzystały na nowej ustawie są: Nguyen Tien Mich i Petrosayan Seyrom.

- Mam nadzieję, że teraz jakość życia poprawi się o wiele bardziej - powiedziała Lucyna Gajda, dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców, wręczając decyzje abolicyjne. Dzięki uzyskanemu pozwoleniu obcokrajowcy będą mogli przebywać na terenie Polski legalnie przez najbliższe dwa lata.

- To wspaniała chwila. Dziękuję za taką możliwość. Liczę, że wszystkim uda się tak jak nam się udało - mówił 29-letni syn Nguyen Tiena.

Dziś nielegalni emigranci, jutro obywatele RP

W Małopolski Urzędzie Wojewódzkim na rozpatrzenie czeka jeszcze ponad 30 wniosków. Jak przekonuje Lucyna Gajda, wniosków może być więcej. - Sądzę, że wielu cudzoziemców czekało na pierwsze decyzje i na to jak zostaną one rozpatrzone - tłumaczy Gajda.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.