Facebook Google+ Twitter

Małopolska tonie

Obfite deszcze powodują podtopienia i powodzie. Zalanych jest około 50 gmin w województwie małopolskim. Większość miejscowości w powiatach brzeskim i bocheńskim jest odciętych od świata.

Zdjęcie udostępnione na licencji CC- BY / Fot. brzesko.plW nocy z 16.05 na 17.05 z powiatu bocheńskiego i brzeskiego między innymi w miejscowościach, Brzesko, Poręba Spytkowska, Uszew ewakuowano ponad 200 domów, gdzie wylała rzeka Uszwica. Nieprzejezdna jest droga na trasie Brzesko - Nowy Sącz w miejscowości Uszew. Policja kieruje objazdami, które niestety są dłuższe o ponad 40 km. Z Brzeska w stronę Bochni i Krakowa dostać można się wyłącznie pociągiem, jednak stan wody cały czas się podnosi i wkrótce także ta droga zostanie odcięta.

Podtopiona jest również gmina Borzęcin w powiecie brzeskim, rzeka Uszwica zalała blisko 200 gospodarstw domowych, obiektów użyteczności publicznej, w tym Zespołu Szkół, Gminny Ośrodek Kultury, bank spółdzielczy oraz boisko Orlik.

Zalane są również miejscowości rzeki Raba do tego stopnia, że zatopione są domy mieszkalne do wysokości ponad 1,5 metra. Podtopionych jest również wiele samochodów, które woda przykryła po sam dach. Nieprzejezdne są drogi w Rejonie Bochni, Nowego Wiśnicza i Łapanowa.

Również w Krakowie Wisła przekroczyła stan alarmowy. Nieczynny jest tunel pod mostem Grunwaldzkim w stronę alei Trzech Wieszczów. Utworzył się tam gigantyczny korek, w którym stać trzeba około 40 minut.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Małopolska tonie a premier i jego świta udaje że nic się nie dzieje i coś tam bąknął że odwiedzi miejscowości dotknięte powodzią, Premier Tusk coś nie za bardzo dba o obywateli z południa Polski dla rządu polska to wybrzeże i trochę Mazowsza.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A tutaj relacja i fotografie z terenów zalewowych Wisły, Nidy i kanału Strumień w obrebie powiatu buskiego.
http://busko.net.pl/wiadomosci/news.php?id=6731

Komentarz został ukrytyrozwiń

szczucin. powiat tarnowski. malopolskie. metr do powodzi. waly jeszcze szczelne. sytuacja jak w 1997. o 4 rano policja wzywala do zabezpieczenia mienia i przygotowania sie do ewakuacji

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.