Facebook Google+ Twitter

Małopolska XIX Giełda Agroturystyczna

Kampus Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie dniach 23 – 24 kwietnia br. przy al. 29 Listopada gościł XIX Małopolską Giełdę Agroturystyczną oraz V Targi Ogrodnicze. Kolejny raz pokazano jaki jest potencjał gospodarczy.

Baner Giełdy Agroturystycznej. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków Od wielu lat organizacyjnym JM Rektor Uniwersytetu Rolniczego. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków Celem Małopolskiej Giełdy Agroturystycznej na terenie Kampusu Uniwersytetu Rolniczego jest przedstawienie ofert wypoczynku w gospodarstwach agroturystycznych oraz prezentacją lokalnej tradycji kulturowej i regionalnej, promocja agroturystyki w Małopolsce jako sposobu aktywnego i atrakcyjnego wypoczynku dla mieszkańców miast a także całego Województwa.

Goście otwarcia. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków Do tradycji weszło, JM Rektor UR ogłasza otwarcie Giełdy / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków że od kilku lat wspólnie z Giełdą odbywają Targi Ogrodnicze. Głównym celem tej imprezy to przedstawienie ofert firm związanych z branżą ogrodniczą. W Targach odbyły m. in. wystawy firm szkółkarskich, nasienniczych, nawozowych, przedstawicieli środków ochrony roślin oraz firmy: projektujące i zakładające ogrody, zajmujące sprzedażą profesjonalnego sprzętu ogrodniczego zarówno dla osób indywidualnych jak też firm.

Wystawcy. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków W historycznej już Giełdzie Wystawcy. / Fot. Fot. Henryk Czechowski BINFO Kraków uczestniczyło ponad 64 wystawców z Krakowa, Małopolski i innych regionów Polski. Co prawda wstęp był bezpłatny i brak było możliwości dokładnego policzenia co do ilości odwiedzających mieszkańców nie tylko z Krakowa, ale też turystów oraz dobry dojazd komunikacją miejską dało efekt. Szacuje się, że przez dwa dni imprezy przewinęło kilka tysięcy osób.

Podstawowymi walorami jest nie tylko pokazanie rzemiosła regionalnego czy produktów żywnościowych takich jak wędliny swojskie, wiejski chleb, rękodzieło artystyczne, które nie kupi się w hipermarketach. Jest stare przysłowie… Cudze chwalicie, a sami nie wiecie co posiadacie… .

Od samego początku głównym organizatorem był Uniwersytet Rolniczy w Krakowie jak też instytucje związane z rolnictwem i są to: Małopolskie Stowarzyszenie Doradztwa Rolniczego, Małopolska Izbę Rolnicza, Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Centrum Doradztwa Rolniczego O/Kraków, Stowarzyszenia Galicyjskie Gospodarstwa Gościnne oraz Góralskie Stowarzyszenie Agroturystyczne. Partnerem Przedsięwzięcia jest Województwo Małopolskie.

Moje refleksje po Giełdzie - to szkoda, że przeszła do historii przy niewielkim zainteresowaniu mediów i szkoda, że tradycyjnie zabrakło o tej imprezie informacji na stoiskach Małopolski podczas Targów turystycznych w Katowicach, Gdańsku, Warszawie. Apel do Pana Marszałka Województwa Małopolskiego, aby tego typu imprezy miały możliwość do bezpłatnego prezentowania materiałów na stoiskach opłacanych przez Województwo.

W 2017 roku ma się odbyć historyczna XX Giełda Agroturystyczna organizowana przez Uniwersytet Rolniczy w Krakowie tradycyjnie na terenie Kampusu tej Uczelni.

(zdjęcia i materiał jest chroniony prawem autorskim)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.