Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11185 miejsce

Małopolska. Zabraknie leków dla chorych na raka?

Krakowskie szpitale onkologiczne są zaniepokojone sytuacją panującą w resorcie zdrowia. Pacjenci chorzy na raka wiedzą, że nie jest wesoło.

Rak nerki / Fot. Ed Uthman, MD/domena publicznaPacjenci chorzy na raka wiedzą, że nie jest wesoło. Nie dość, że choroba nie leczy się sama, jak przysłowiowy katar, to powoli zaczyna brakować leków, co nie nastawia pacjentów leczonych onkologicznie optymistycznie.

Co na to dyrektorzy szpitali w Małopolsce?

"Jedziemy na rezerwie. Na szczęście potrzebujący chemioterapii w naszym regionie nie są jeszcze odprawiani ze szpitali. Jeżeli resort zdrowia szybko nie będzie interweniował, to i w Małopolsce wyczerpią się zapasy leków" - twierdzą dyrektorzy małopolskich szpitali - czytamy w Naszym Mieście. Szpital Uniwersytecki w Krakowie na ul. Kopernika ma zapas leków chemioterapeutycznych na około siedem tygodni.

Centrum Onkologii w Krakowie, przy ul. Garncarskiej / Fot. Kauczuk/CC BY-SA 3.0W Centrum Onkologii przy ul. Garncarskiej w Krakowie - jak informuje dr Wojciech Wysocki - leków na razie nie brakuje. "Pacjenci jeszcze otrzymują chemioterapię według ustalonego wcześniej harmonogramu. Jeśli jednak resort zdrowia szybko nie zakupi kolejnych partii medykamentów, szpital będzie musiał odsyłać chorych".

Szpital na ul. Garncarskiej jest największym szpitalem w Małopolsce, więc odsyłanie pacjentów chorych na raka, nie napawa optymizmem. Dr Bożena Kozanecka jest dyrektorem do spraw lecznictwa w krakowskim Szpitalu im. Rydygiera. Szpital mieści się na terenie Nowej Huty i jest najnowszy z tego typu placówek w Małopolsce. Dr Kozanecka jest zaniepokojona sytuacją pacjentów leczących się na raka. Na razie przyjmowani są zgodnie z planem, ale co będzie w przyszłości? Nie wiadomo.

Prof. Krzysztof Krzemieniecki, który jest konsultantem na terenie Małopolski, twierdzi, że żaden pacjent nie ucierpiał z powodu zmian w leczeniu chemioterapią i żaden nie został przesunięty z powodu braku leków.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.