Facebook Google+ Twitter

Małopolski System Informacji Turystycznej pomoże turystom

W Małopolsce od niedawna działa scentralizowany system Małopolskiej Informacji Turystycznej. Na terenie Krakowa prowadzony jest wspólnie z jednostką informacyjną Krakowskiego Biura Festiwalowego przy ulicy Powiśle.

Logo programu MSIT / Fot. Materiały MUWMW terenie działa 35 tego typu instytucji, powstałych jako nowe inwestycje lub na bazie istniejących do tej pory punktów „Informacji turystycznej”. Z myślą o ich klientach wydano 18 nowych tytułów promocyjnych województwa małopolskiego, w siedmiu językach.

Baner programu MSIT / Fot. Materiały MUWMMałopolski System Informacji Turystycznej ma ułatwić turystom zaplanowanie wycieczek, wypoczynku weekendowego i otrzymanie fachowej porady. W punktach można zapoznać się z aktualnymi i planowanymi wydarzeniami kulturalnymi, turystycznymi oraz aktualną bazą turystyczną.

Założyciele i realizatorzy programu „MSIT” zadbali też o informacje dla osób niepełnosprawnych. Wszystkie jednostki informacji turystycznej są systematycznie podłączane do zintegrowanego systemu informatycznego z wykorzystaniem współczesnej technologii elektronicznej.

Okładki katalogów / Fot. scan okładki książkiZa kilka miesięcy w Polsce rozpocznie się „Euro 2012”. W Krakowie nie odbędą się rozgrywki piłkarskie, ale reprezentacje trzech państw ustaliły, że ich wypadową bazą na te mistrzostwa będzie Kraków. Za zawodnikami przyjadą ich kibice. Obok Centrum Kibica na krakowskich Błoniach potrzebne będą informacje o różnych towarzyszących imprezach kulturalnych.

Całkowity koszt systemu „MSIT” wyniesie około 20 milionów złotych. Projekt jest w większości finansowany przez Małopolski Regionalny Program Operacyjny na lata 2007 - 2013. Głównym organizatorem oraz realizatorem jest Małopolski Urząd Marszałkowski. Planowane zakończenie projektu ma nastąpić w tym roku.Okładki katalogów Małopolska / Fot. scan tytułów informatorów

Partnerami projektu są między innymi gminy: Miejska Kraków, Nowy Sącz, Tarnów, Andrychów, Chrzanów, Dąbrowa Tarnowska, Dobczyce, Krynica, Limanowa, Miechów, Myślenice, Nowy Targ, Olkusz, Oświęcim, Rabka, Sucha Beskidzka, Tatrzańska, Wadowice, Wiśniowa, Zakopane w sumie 25 jednostek samorządowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Heniu. Tylko tak zapytałem. Mocno się dziwię takiemu wyborowi. Mam szczególny sentyment do Krakowa. Bo to widzisz.
Jak nasza stolica w Krakowie się mieściła,
To Polsce przyjazna gwiazda świeciła.
Jak nieszczęsny syn Włoszki przeniósł ja do Warszawy,
Odtąd zaczął się dla Polski okres niesławy.
Odnoszę wrażenie, ze dzisiejsi Polacy mają sentyment do tego, co zalatuje zagranicą. U nas to niemal wszystko, co polskie się w pień wycina. Jedynie mieszkaniówka pozostaje nie burzona.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szanowny Tadeuszu ! Dzięki olaniu sprawy przez obecnego Prezydenta Krakowa, miastu przeszedł koło nosa aby odbyło się EURO 2012. Kiedy wytyczano , które miasta będą gościć tą imprezę Pan Prezydent wysłał średniej klasy pracownika.
Natomiast przygotowywany był stadion TS Wisła Kraków. Niestety dalej trwa remont.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Heniu! Czy aby Polakom wystarczy pieniędzy na wędrowanie i turystycznych obiektów zwiedzanie? Za młodu też interesowałem się turystyką. Tyle, że wtedy zakład pracy dużo dokładał się do takich wycieczek turystyczno-krajoznawczych. A czemu to Kraków nie walczył o zbudowanie stadionu na Euro2012? Oby jak najwięcej turystów twój region odwiedzało i z turystyczne obiekty zwiedzało.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.