Facebook Google+ Twitter

Małopolski wigilijny smak, czyli przysmaki w Krakowie

Małopolski Urząd Marszałkowski w Krakowie po raz pierwszy zorganizował kiermasz bożonarodzeniowych przysmaków. Impreza odbywa się na Rynku Głównym koło Sukiennic i pomnika Adama Mickiewicza, potrwa do poniedziałku 19 grudnia br.

Plakat kiermaszu wigilijnego / Fot. Ze zbiorów organizatoraGrudniowa edycja jest kolejną odsłoną letnich konkursów "Siedem smaków". "Wigilijny Małopolski Szlak" jest imprezą towarzyszącą tego rocznym "Krakowskim Targom Bożonarodzeniowym". Obie kiermaszowe wydarzenia promują małopolskie i krakowskie produkty żywnościowe.

To ważne imprezy przedstawiające region, producentów żywności i pamiątek. "Siódmy Małopolski Festiwal Smaku" , który zakończył się pod koniec sierpnia bieżącego roku najlepiej promują regionalne kulinaria.

Jedno ze stoisk podczas targów Horeca / Fot. Fot. Henryk CzechowskiOczywiście do takiej promocji też należy zaliczyć imprezy organizowane przez Firmę Targi w Krakowie jak "Targi Żywności", Gastrofood z działem "Małopolskie Produkty Regionalne".

"Małopolski wigilijny smak" to specyficzna impreza, której zadaniem jest przedstawienie oraz zaoferowanie świątecznych produktów i przysmaków. Tam koniecznie trzeba pójść i zdegustować osobiście potrawy. Kiermasz jest czynny do późnych godzin wieczornych.Przysmaki z Iwkowej i akcji" Śliwkowy szlak" / Fot. Ze zbiorów własnych i śliwkowego szlaku

Szefowa Stow. Na Śliwkowym Szlaku" z Iwkowej / Fot. Fot. Henryk CzechowskiObecnie na stoiskach są takie przysmaki jak: śliwka suszona z Iwkowej i okolic, polędwica faszerowana suszonymi śliwkami i kiełbasa wiejska wędzona oparami śliwek suszonych od Motaka z Iwkowej, pyszne wędliny i boczki od Gawora, zakopiańskie oscypki, soki od Maura, charsznicka kapusta kiszona z leśnymi grzybami, smaczne krakowskie pieczywo świąteczne z piekarni krakowskiej przy ul. Bociana.

Czytaj dalej ---->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Produkty regionalne bardzo sobie cenię - jest to ważny wyróżnik.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Smak regionalnych kuchni wart dbania i pielęgnacji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.