Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8740 miejsce

Małopolskie Dni Książki "Książka i róża"

Po raz kolejny na terenie Małopolski odbywa się akcja "Książka i róża". Przez najbliższe 2 dni - 28 i 29 kwietnia, w wybranych księgarniach będzie można kupić książkę ze zniżką i otrzymać różę w prezencie.

Małopolskie Dni Książki "Książka i róża" / Fot. imelenchon, domena publiczna, http://morguefile.com/Małopolska akcja organizowana jest od 2002 roku. Pomysł został przeniesiony z Hiszpanii, gdzie już od 1930 roku Dzień Książki jest oficjalnym świętem. Symbol róży zaś jest związany ze świętym Jerzym popularnym mniej więcej od XV wieku. Według Złotej Legendy miał zabić smoka terroryzującego królestwo Sielene, dzięki czemu nawrócił je na chrześcijaństwo. Katalońska wersja mówi, że wydarzenie miało miejsce w w Montblanc (prow. Tarragona). Tam znajduje się Brama Świętego Jerzego z rosnącym u jej stóp krzewem róży. Jeszcze inna wersja podaje, że róże miały wyrosnąć z rozlanej krwi zabitego smoka. 23 kwietnia w Katalonii wspomina się świętego - jest to tam święto narodowe.

Pierwsza edycja "Książki i róży" w Małopolsce odbyła się 23 i 24 czerwca 2002 roku. Okazało się, że ta forma promocji czytelnictwa jest strzałem w dziesiątkę. Księgarnie obniżyły ceny o 10 proc., a do każdego zakupu w prezencie dołączano różę. Co roku w wydarzeniu bierze udział kilkadziesiąt księgarni z Małopolski. Przedsięwzięciu towarzyszą spotkania z pisarzami, wystawy, promocja autorów i nowości wydawniczych.

Małopolska jest idealnym miejscem na akcję. To tutaj mieszka wielu wybitnych literatów, działają duże wydawnictwa, księgarnie oraz hurtownie książek.

Organizatorami Małopolskich Dni Książki są: krakowski oddział Polskiej Izby Książki oraz Województwo Małopolskie. Listę księgarni partnerskich biorących udział w akcji można znaleźć TUTAJ.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.