Facebook Google+ Twitter

Małopolskiego Festiwalu Innowacji

W dniu 5 czerwca na Małym Rynku Krakowie odbędzie się trzecia edycja Małopolskiego Festiwalu Innowacji. Organizatorem jest Departament Rozwoju Gospodarczego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Baner Małopolskiego Festiwalu Innowacji w Krakowie. / Fot. scan plakatuW wielkim namiocie wystawienniczym 59 wystawców z małopolski zaprezentuje swoje innowacje. Prezentować będą swoje nowoczesne technologie i inne działania między innymi takie firmy jak:

Amreco Technologia dla natury, hotspot.krakow.pl Sp.zoo, Instytut Doradztwa Sp.zoo, Małopolskie Centrum Odnawialnych Źródeł Energii „BioEnergia”, Unico Software Sp.zoo, Hemms Sp.zoo, Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. , Centrum Business in Małopolska, Krakowski Park Technologiczny Sp.zoo, Centrum Informacyjne Fundusze Europejskie w Małopolsce, Centrum Transferu Technologii Uniwersytetu Rolniczego, Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej, Centrum Transferu Technologii Politechnik Krakowskiej, Izba Przemysłowo-Handlowa w Krakowie, Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie ....

Przed namiotem, głównym Firma Delphi przeprowadzi prezentacje innowacyjne technologie zastosowane w motoryzacji na specjalnie przygotowanych samochodach.

Kolejną atrakcją będzie możliwość udziału interaktywnej zabawie przybliżającej zagadnienia robotyki i innych warsztatach oraz pokazach tematycznych.

Małopolskie Targi Innowacji będą dowodem, że innowacje dostępne powinny być dla każdego zainteresowanego. Nowatorskie produkty i przełomowe technologie to ważne elementy we współczesnej gospodarce.

- Innowacja jest uzależnione od sposobu myślenia, zawsze podstawą musi być otwartość jak też wola współpracy twórcy z innymi.
- Innowacją to każde nowe rozwiązanie, które usprawnia działalność firmy i zwiększa jej konkurencyjność na rynku krajowym jak też zagranicznym.

Jednym z takich przykładów są parkomaty na baterię słoneczną, zabudowa ościeżnicy, która pozwala zapomnieć o problemie nietypowego rozstawu zawiasów. Kolejny przykład to szyba zespolona o niespotykanych parametrach termicznych i optycznych. Takie są między innymi innowacyjne pomysły wystawców.

Do niespodzianek 3. Małopolskiego Festiwalu Innowacji będzie cykl warsztatów pt. Innowacje jak na dłoni, które wdrożone zostały przez uczestników Festiwalu w ostatnim okresie, z nowoczesnymi rozwiązaniami i technologiami powinno się zapoznać dokładniej, aby przekonać jakie wielkie znaczenie mają w naszym życiu.

Jednym z tematów będzie przedstawienie przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego Regionalnej Strategii Innowacji na lata 2013 - 2020, jak też Program Ramowy w jaki sposób będzie służyć finansowanie rozwoju nauki i badań naukowych pt. Horyzont 2020.

Podczas prezentacji samorządowcy przedstawią plan dla dalszego rozwoju innowacyjności w Województwie Małopolskim jak też instrumenty potrzebne do wsparcia dla innowacji oraz sposoby jakimi będzie można skorzystać po 2013 roku.

Nad 3. Małopolskim Festiwalem Innowacji Patronat honorowy objęli: Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Minister Gospodarki oraz Marszałek Województwa Małopolskiego.

(zdjęcia i materiał jest chroniony prawem autorskim)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.