Facebook Google+ Twitter

Malowane cerkwie północnej Mołdawii. Monastyr Dragomirna

Obronny monastyr z cerkwią Zesłania Ducha Świętego leży poza wschodnią granicą historycznej Bukowiny. Różni się on od pozostałych świątyń bukowińskich. Ufundował go metropolita mołdawski Anastasie Crimca na początku XVII wieku.

1 z 24 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Od połowy XVI wieku Bukowina zaczęła być spychana na margines życia kulturalnego Hospodarstwa Mołdawskiego. Centrum polityczne zostało przeniesione z Suczawy do Jass. Fot. K. Nita
Od połowy XVI wieku Bukowina zaczęła być spychana na margines życia kulturalnego Hospodarstwa Mołdawskiego. Centrum polityczne zostało przeniesione z Suczawy do Jass.
Fot. K. Nita

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Te zabytki są świadectwem potęgi ówczesnej Mołdawii.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo ciekawe są te fotogalerie, prezentujące zabytki architektury sakralnej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na szczęście Rumunia nie jest drogim krajem, pani Jolanto. Dla mnie przeszkodą jest odległość. Są to regiony nieco mało dostępne dla niezmotoryzowanej osoby. Chciałabym tam wrócić i odkrywać uroki tego kraju jeszcze raz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jest tyle w świecie piękna i różnorodności, że mogłabym go zwiedzać z wielka przyjemnością nie zajmując się innymi sprawami, ale że zasoby na to nie pozwalają zbytnio na emeryturze, to z wielka przyjemnością od czasu do czasu wędruję cudzymi szlakami, tak jak i w tym wypadku. W myślach staram się porównać do znanych sobie obiektów i przyznam, że architektura znacznie odbiega od tego co wcześniej widywałam tu czy ówdzie. Na pewno ciekawe miejsce, warte obejrzenia w tzw realu. Dziękuję za możliwość obejrzenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Interesująca galeria i opisy. Dziękuję za poglądową wycieczkę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.