Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23504 miejsce

"Malowane Pasje" w pilskiej szkole policji

W sierpniowym klimacie lata, w Galerii Akwarium, mieszczącej się w szkole policji w Pile, otwarto nową wystawę zatytułowaną „Malowane pasje”. Swoje prace zaprezentował były pracownik Szkoły Grzegorz Klinowiecki.

Grzegorz Klinowiecki i motywy biblijne Jego prac. / Fot. Anna FonsPrzy dźwiękach uspokajającej muzyki, zaproszeni goście mieli okazję podziwiać obrazy przedstawiające pejzaże, martwą naturę, zwierzęta oraz sceny z motywami biblijnymi. Pokazane dzieła, stanowią tylko niewielką część dorobku artysty, który na rzecz szkoły przekazał do tej pory aż 15 obrazów.

Grzegorz Klinowiecki urodził się w Jarocinie, lubi mówić o sobie „Europejczyk”.
Od zawsze malowanie było Jego pasją i sposobem na życie. Pierwszą nagrodę za swoją twórczość zdobył jako 8-letnie dziecko. Od tego czasu maluje z potrzeby serca i dla relaksu. Uważa, że twórczości artystyczna odmładza człowieka i pomaga znosić przeciwności losu. Sam kiedyś miał ciężki wypadek samochodowy, a z kryzysu podniósł się dzięki swojej pasji do malowania i tworzenia rzeczy pięknych.

Artysta uprawia malarstwo olejne. W swoim dorobku ma kilkaset prac. Szczególnie lubi tworzyć obrazy wielkoformatowe. Inspirują Go malarze renesansu oraz XVIII i XIX wieku. Czerpie od nich to, co najlepsze i przekazuje w swoich obrazach.

Grzegorz Klinowiecki na tle swoich prac. / Fot. Anna FonsGrzegorz Klinowiecki uczestniczył w wielu plenerach malarskich, zarówno tych ogólnopolskich jak i zagranicznych. Brał też udział w warsztatach artystycznych. Wystawiał swoje prace podczas wystaw indywidualnych i zbiorowych. Szczególnie miło wspomina wernisaż w Art Galery Cafe w Chicago, podczas, którego zaprezentował 80 swoich prac, a następnie, wystawę w chicagowskiej Galerii Sztuk Plastycznych, gdzie pokazał ich aż 150.

Podczas pobytu w USA, zajmował się również malowaniem krajobrazów na ścianach wewnątrz budynku oraz na płótnie lnianym techniką olejną. W najbliższych planach, artysta ma wyjazd do Chicago, gdzie zamierza namalować kopię bitwy pod Grunwaldem Jana Matejki. Artysta planuje wycieczkę do San Francisco w poszukiwaniu miejskich krajobrazów wartych zapisania w czasie. Będzie także czuwał nad wydawaną w USA książką, poświęconą jego twórczości, za którą został wyróżniony pucharem ministra spraw wewnętrznych.

Obrazy Grzegorza Klinowieckiego znajdują się w zborach kolekcjonerskich w Polsce i za granicą, m.in. w Niemczech, Szwecji, Czechach, Stanach Zjednoczonych i Australii. Wystawę można oglądać do końca sierpnia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Danuta Melcer
  • Danuta Melcer
  • 17.07.2012 01:24

gratuluje oglądałam

Komentarz został ukrytyrozwiń
Bronisław Brzeziński
  • Bronisław Brzeziński
  • 06.04.2012 22:58

gratuluje

Komentarz został ukrytyrozwiń
Alicja kowalska
  • Alicja kowalska
  • 06.04.2012 22:53

gratule piękna pasja

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jacek Rapkiewicz
  • Jacek Rapkiewicz
  • 17.09.2010 01:30

Panie Grzegorzu śliczna wystawa reprezentuje pan wysoki poziom gratuluje

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piękna pasja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.