Facebook Google+ Twitter

Malowanie z Barbarą Retmaniak

Po wspaniałym wernisażu i wystawie „Deklaracja” – cyklu 19 obrazów związanych tematycznie z 225 rocznicą uchwalenia przez parlament Francji Deklaracji Praw Człowieka i Obywatela.

 / Fot. Jerzy JastrzębskiBarbara Retmaniak po raz kolejny wzięła udział w warsztatach malarskich w Powiatowym Zespole Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie.
Warsztaty malarskie są wartością nie tylko ze względu na ich walor rewalidacyjny- usprawnianie manualne, ćwiczenie precyzji ruchów, koncentracji na zadaniu. Niezwykle ważny jest aspekt psychologiczny, emocjonalny uczestnictwa w procesie twórczym a także proces poznawania kolegów, ich obserwacji , współdziałania w procesie tworzenia. Podczas takich uczestnicy warsztatów poznają siebie, kolegów, eksperymentują, bawią się kolorem i formą, ale również z zapałem i niecierpliwością dążą do osiągnięcia sukcesu.

 / Fot. Jerzy Jastrzębski- Zawsze z wielką radością i niepokojem - mówi malarka Barbara Retmaniak- oczekuję spotkania z "moimi " ulubionymi uczniami. Chciałabym zaoferować im tak wiele, lecz czas przeznaczony na warsztaty jest zbyt krótki. Tym razem zdecydowałam się na coś innego. Moi podopieczni mieli dobrać się w pary, a na kartonach A1 odrysować kontury swoich postaci. Następnie należało pomalować zarysy postaci w wybranych przez siebie kolorach. Części wspólne konturów należało wykonać razem po uzgodnieniu kolorów i formy. Z pewnością te warsztaty plastyczne przyniosły wszystkim radość i dały poczucie satysfakcji. Z każdych warsztatów wynoszę nową wiedzę i staję się bogatsza o nowe doświadczenia. Te spotkania
wpływają pozytywnie na wszystkich ich uczestników - podsumowała.

 / Fot. Jerzy JastrzębskiUczestniczący w warsztatach podeszli z pełnym zaangażowaniem do przedstawionych im zadań. Dużo śmiechu i artystycznego zamieszania wprowadziło atmosferę zabawy sprzyjającą samodzielnemu tworzeniu. Artystka bez przerwy motywowała młodych adeptów sztuki do poszukiwań i tworzenia. Rozmawia, chwali, zachęca i tam gdzie potrzeba wspiera swoją wiedzą i doświadczeniem. W efekcie wyśmienitej współpracy obu stron powstają prace zaskakujące nie tylko kolorystyką, ale i formą. Powstał cykl obrazków pokazujące postacie ludzki. Postacie w ruchu. Pełne dynamizmu i kolorów.


- Dla naszych uczniów –mówi Ewa Górecka nauczycielka Placówki- ważny jest nie tylko temat zajęć, przygotowane  / Fot. Jerzy Jastrzębskimateriały, pomoce dydaktyczne, ale ponad wszystko osoba prowadząca. Pani Barbara jest osobą tryskającą pomysłami, bezpośrednią w kontaktach z uczniami. Jest pasjonatką malarstwa i nauczycielką z długoletnim doświadczeniem. Potrafi przekazać swoje pomysły, oczekiwania i przy tym docenia każdy działanie, pomysł uczniów. Czują się oni partnerami w dziele wspólnego tworzenia. Atmosfera zajęć jest niepowtarzalna. Dlatego uczniowie i opiekujący się nimi nauczyciele oczekują z radością na następne warsztaty z Panią Basią. Jesteśmy wdzięczni za jej bezinteresowne warsztaty i spotkania – podkreśliła rozmówczyni
 / Fot. Jerzy Jastrzębski. / Fot. Jerzy Jastrzębski / Fot. Jerzy Jastrzębski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.