Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17124 miejsce

Malta Festival 2016, Kronika życia według Pippo Delbono

Spektakl pod tytułem "Orchidee" to projekt włoskiego zespołu Compagnia Pippo Delbono, zaprezentowany w ramach Malta Festival 2016. Przedstawienie wystawiane zostało 22 i 23 czerwca 2016 w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu.

Kadr ze spektaklu Orchidee - Campagnia Pippo Delbono / Fot. Karine De Villers et Mario BrentaTo niezwykła opowieść narratora/reżysera, który dzieli się z publicznością swoją refleksją nad kondycją współczesnego człowieka uwikłanego w spory polityczne i duchowe. Z głośnika padają słowa oskarżenia pod adresem świata hierarchów za ich bezduszność, interesowność, dystans wobec spraw zwykłych ludzi.
Narrator przeplata ostre sądy z czymś na kształt notatek z osobistego pamiętnika – gęstemu przekazowi osobistych refleksji towarzyszą obrazy - fotografie i ruchome sceny wyświetlane na ekranie, przed którym aktorzy odgrywają pełne ekspresji ale też i ciepła sceny-symbole głęboko humanistyczne, pełne piękna, przełamujące rutynę. Śmierć, bieda, głód, wojna, szaleństwo, choroba, radość, piękno, miłość, taniec, wiśniowy sad – wszystko co ludzkie pojawia się na scenie, a widz wystawiony na rozmaite emocje doznaje w zaproszeniu do wspólnego tańca rodzaju oczyszczenia.
Spektakl to też zaproszenia do stawania się „artystą, który zmienia świat po to, by dało się w nim żyć”. Aktorami są ludzie pełni pasji i kunsztu, biegli w rzemiośle, wśród nich i tacy, którym nie było dane skończyć szkołę aktorską, sprostać wymogom współczesnego świata czy jego definicjom, kto jest zdrowy, czy normalny a kto nie.
Spektakl najwyższej próby!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.